• TARİH: 28.02.2021
Vali Çiçek: Vatandaş mutlu değilse biz de mutlu olamayız

Vali Çiçek: Vatandaş mutlu değilse biz de mutlu olamayız

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Bolvadin’deki temaslarında vatandaş odaklı hizmet vurgusu yaptı.
Vali Çiçek, vatandaşların mutsuz olması durumunda kendilerinin de mutsuz olduğunu söyledi

 

Vali Gökmen Çiçek, Bolvadin İlçesi’ni ziyaret etti. Vali Çiçek, ilk olarak AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilli Av. İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclisi (İGM)Başkanı Av. Burhanettin Çoban ve Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan ile birlikte Bolvadin Kaymakamı Adem Öztürk’ü makamında ziyaret etti.
Vali Gökmen Çiçek daha sonra Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve İGM Başkanı Burhanettin Çoban ile birlikte Kadın Kültür Evi ziyareti gerçekleştirdi. Vali Çiçek, burada Kaymakam Adem Öztürk ve Belediye Başkanı Fatih Kayacan’dan inşaatın genel durumu, yapılan çalışmalar ve projede gelinen aşamaya ilişkin ayrıntılı bilgiler aldı.
SPOR SALONU ALANINI İNCELEDİ
Vali Gökmen Çiçek’in bir diğer ziyareti Gençlik ve Spor Bakanlığının ödeneğiyle yenilecek eski spor salonu ve yapılacak yeni Spor Salonu alanına oldu. Vali Çiçek, burada incelemelerde bulunarak, Kaymakam Öztürk ile Belediye Başkanı Kayacan’dan bilgiler aldı. Vali Gökmen Çiçek, Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven, Mehmet Taytak, Kaymakam Adem Öztürk ve İGM Başkanı Burhanettin Çoban, Belediye Başkanı Fatih Kayacan’ı da makamında ziyaret ederek, ilçede yürüttüğü çalışmalara ilişkin bilgiler aldı.
ÇOK ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ
Bolvadin İlçesi’nde köy ve mahalle muhtarlarıyla toplantıda bir araya gelen Vali Gökmen Çiçek, öncelikle Kaymakam Adem Öztürk’ten ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel yönden genel durumuna ilişkin bilgiler aldı. Ardından muhtarların taleplerini dinledi. Toplantıda konuşan ve muhtarlardan beklentilerini dile getiren Vali Çiçek, “Bizler vatandaşa hizmet için onları memnun etmek için varız. Vatandaşla iç içe olmalıyız. Onlar mutlu değilse bizler de olamayız. Bir diğer husus köylerimizde yapılan yatırımlara sahip çıkalım. Kamuya ait olan her türlü yatırımın sorumlusu köylerimizde muhtarlarımız. Yani onun bilinci içerisinde hareket edelim. Ben sizleri dinlemek istiyorum, İlçe Müdürlerimizi dinlemek istiyorum yani genel olarak gelişimizin birinci gayesi bu. Birlikte değerlendirmek, problemlerimizi çözüme kavuşturmak, koordineyi gerektiren hususlar varsa burada çözmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.
Vali Çiçek muhtarlara tek tek söz vererek kendisine iletilen talepleri ve sıkıntıları dinledi.
>> Burak AYDIN’ın Haberi

 

 

YEDİKAPILAR MANASTIRI’NI İNCELEDİ

 

Vali Çiçek daha sonra Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven, Mehmet Taytak, Kaymakam Adem Öztürk, İGM Başkanı Burhanettin Çoban, Belediye Başkanı Fatih Kayacan ile birlikte Kemerkaya Köyü’nde bulunan ve Bizanslılar döneminden günümüze ulaşan, içerisinde şapel ile mezar odalarının da bulunduğu Yedikapılar Manastırını inceledi. Vali Çiçek bölgenin turizme kazandırılması noktasında yapılabilecek çalışmaları da istişare etti.

 

KADINLARIMIZ ÜRETİMİN PARÇASI OLMALI

 

Vali Gökmen Çiçek ilçe ziyareti kapsamında Halk Eğitim Merkezinde bulunan ve Kadın Kültür Evi Atölyesi olarak kullanılan Sepet Örgü Atölyesi’ni ziyaret ederek, kadınların ürettiği hasır örgüleri inceledi. Vali Çiçek, “Kadınlarımızın üretimin bir parçası olması, kendilerine kazanç elde etmeleri ve hem ev ekonomilerine hem ilçelerine hem de şehrimize değer katmalarını istiyoruz. Bunun için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve yapmakta da kararlıyız.” şeklinde konuştu.

 

40 YILLIK MARKADAN
50 ÜLKEYE İHRAÇ

 

İlçe ziyaretinin son durağında 40 yıldır Bolvadin İlçesi’nin dünyaya açılan markası olan ve 50 ülkeye ürünlerini ihraç eden Avşar Emaye Fabrikasını ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Yönetim Kurulu Başkanı Raşit Tabak’tan üretim, istihdam, ihracat ve yeni yatırımlar konusunda bilgiler aldı. Vali Çiçek’e ziyaretinde Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven, Mehmet Taytak, Kaymakam Adem Öztürk, İGM Başkanı Burhanettin Çoban, Belediye Başkanı Fatih Kayacan’da eşlik etti. Vali Çiçek’in tüm ziyaretlerinde Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy da hazır bulundu.

 

 

YASAL UYARI

Kocatepe Gazetesi’ne ait haberlerin alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır. Haberlerin belirli bir kısmını alarak yada başlığını değiştirerek veyahut alt üst edilerek de (gazeteci tabiri ile takla attırıp) alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde de yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi