Vali Gökmen Çiçek ilçe  ziyaretlerine ara vermiyor

Vali Gökmen Çiçek ilçe ziyaretlerine ara vermiyor

İlçe ziyaretlerini sürdüren Vali Gökmen Çiçek, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu Av. İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Bayat ilçesi’nde ziyaretlerde bulundu

 

Öncelikle Bayat Kadın Kültür Evi’ni ziyaret eden heyet, Kadın Kültür Evi’ni inceleyerek, bilgiler aldı. Ardından Bayat Kadın Kültür Kooperatifini ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi eski Orman ve Su İşleri Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, kooperatifte kadınlar eliyle üretilen el emeği aksesuarları ve diğer ürünleri inceleyerek, üretim aşamaları hakkında kadınlardan bilgiler aldılar.
MANTAR HASADINA
EŞLİK ETTİLER
Bayat Kadın Kültür Kooperatifinde kadın emeğiyle üretilen ve yoğun sipariş alan İstiridye mantarı üretimini de yerinde inceleyen Vali Çiçek, Milletvekilleri Eroğlu ve Yurdunuseven, mantar üretimi ve gelen siparişler hakkında bilgiler aldı. Vali Çiçek ile Milletvekilleri Eroğlu ve Yurdunuseven mantar hasadına eşlik etti.
“HAYRAN KALMAMAK ELDE DEĞİL”
Vali Gökmen Çiçek ile eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu ve Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Bayat İlçesi’nin meşhur kilimlerinin dokunduğu ve aynı zamanda Kadın Kültür Market olarak kullanılan atölyede incelemelerde bulundular. Burada kilimin dokuma aşamaları, motiflerindeki ve renklerindeki anlamlar hakkında bilgiler aldılar.
Ziyareti sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan Vali Çiçek, “Her motifinde ayrı bir anlam olan Bayat ilçemizin meşhur kilimlerinin dokunduğu atölyeye Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekilimiz Veysel Eroğlu ve Milletvekilimiz İbrahim Yurdunuseven ile misafir olduk. 120 yıl rengini muhafaza eden kilimlerimize hayran kalmamak elde değil.” dedi.
Vali Gökmen Çiçek ile eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu ve Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’in ziyaretlerine Bayat Kaymakamı Ömer Tekeş ile Bayat Belediye Başkanı Halilibrahim Bodur’da eşlik etti. >> Mustafa ERTÜRK’ün Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi