Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Yiğitbaşı Liderlik Etti, Hasar Gören Okul Yenilendi

Afyonkarahisar Valiliği tarafından başlatılan bağış kampanyasına verilen destekler, İskenderun’da depremde zarar gören bir okulun yeniden inşa edilmesini sağladı

Afyonkarahisar Valiliği tarafından başlatılan

6 Şubat depremlerinin ardından Afyonkarahisar Valiliği başlatılan bağış kampanyasına Afyonkarahisarlı hayırseverlerin verdiği destekler ile yapımına başlanan Denizciler Çamlık İlkokulu açılış için gün sayıyor.

Deprem sonrasında iki aya yakın süreyle bölgede koordinatör vali olarak görev yapan Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar’daki görevine dönmesinden sonraki dönemde de depremzedelerle olan iletişimini ve bölgede yürütülen çalışmalara ilişkin takibini sürdürdü. Deprem bölgesinde bölgeyi ayağa kaldırma çalışmaları hızla sürerken Afyonkarahisarlı hayırseverlerin ve iş insanlarının desteği de hiç eksilmedi.

Vali Yiğitbaşı Liderlik Etti, Hasar Gören Okul Yenilendi

Hasarlı olduğu için kullanılamayan ve depremlerin hemen ardından Afyonkarahisar Valiliği tarafından başlatılan bağış kampanyasına Afyonkarahisarlı hayırseverlerin verdiği destekler ile 2 katlı ve 12 derslikli olarak yeniden inşa edilen Denizciler Çamlık İlkokulu, eğitim öğretime başlamaya gün sayıyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının bina deprem yönetmeliğine uygun olacak şekilde ihale edilen, Hatay Valiliği tarafından 12 Aralık 2023’te inşaat firmasına yer teslimi yapılan okulda çalışmalar son aşamaya geldi.

Vali Yiğitbaşı Liderlik Etti, Hasar Gören Okul Yenilendi

Tamamlandığında, Afyonkarahisar Valiliğince belirlenecek olan ismi ile İskenderun’daki öğrencilere hizmet verecek olan Denizciler Çamlık İlkokulu, okul sıralarıyla buluşmayı heyecanla bekleyen öğrenciler için modern ve nezih bir eğitim ortamı sunuyor.

Vali Yiğitbaşı Liderlik Etti, Hasar Gören Okul Yenilendi