Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Yiğitbaşı Talimat Verdi; Afyon Heyeti Nereye Gitti?

Termal turizmin başkenti, jeotermal enerjinin kullanımında örnek kent Afyonkarahisar, bir şehirle daha bu alandaki tecrübesini paylaştı

Termal turizmin başkenti, jeotermal

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın talimatıyla, AFJET A.Ş. Genel Müdürü İsmail Kara, Zafer Kalkınma Ajansı Afyonkarahisar Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Osman Köprücüoğlu, Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği Başkanı Ali Gümüşhan, Kırklareli Valisi Birol Ekici öncülüğünde düzenlenen “Kırklareli İlindeki Jeotermal Kaynakların Etkin ve Verimli Kullanılması Toplantısı”na katıldı.

Kırklareli Valiliği’nden konu hakkında yapılan açıklamada “İlimizdeki Jeotermal kaynakların etkin ve verimli kullanılmasına yönelik proje ve çalışmaların ele alındığı Değerlendirme Toplantısı; Valimiz Sn. Birol Ekici Başkanlığında ilgili kurum yetkililerinin katılımıyla Valilik Atatürk Toplantı Salonunda gerçekleşti. Valimiz Sayın Birol Ekici Başkanlığında Kırklareli ilindeki Jeotermal Kaynakların etkin ve verimli kullanılmasına yönelik proje ve çalışmaların değerlendirildiği toplantıya, Kırklareli Belediye Başkanı Derya Bulut, Kırklareli İl Genel Meclis Başkanı Hakan Geriş, Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, Maden Tetkik Ve Arama Marmara Bölge Müdürü Afşin Ekmekyapar, Afjet A.Ş. Genel Müdürü İsmail Kara, Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bilal Kuşoğlu, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli İl Tarım Ve Orman Müdürü Gökhan Karaca, Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği Başkanı Ali Gümüşhan Zafer Kalkınma Ajansı Afyonkarahisar Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sayın Osman Köprücüoğlu Zafer, Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü M.M. Emre Beji, Otağ Jeotermal Tarımcılık A.Ş. Yetkilileri Cem Topuz ile Hüseyin Kerkez katıldılar” ifadelerine yer verildi.

Vali Yiğitbaşı Talimat Verdi; Afyon Heyeti Nereye Gitti

JEOTERMAL HAKKINDA İSTİŞARE

ZAFTODER Başkanı Ali Gümüşhan ise sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Afyonkarahisar Valimiz Sn. Kübra Güran Yiğitbaşı ‘nın talimatları doğrultusunda Afjet A.Ş. Genel Müdürü İsmail Kara, Zafer Kalkınma Ajansı Afyonkarahisar Yatırım Ofisi Koordinatörü Osman Köprücüoğlu ile birlikte, Kırklareli Valisi Sn. Birol Ekici liderliğinde, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen Kırklareli ilinde keşfedilen jeotermal kaynakların; jeotermal enerji, jeotermal seracılık ve turizm sektörlerinde etkin bir şekilde değerlendirilmesi ve ilin ekonomisine kazandırılması konulu istişare toplantısına katılıp bilgi ve deneyimlerimizi paylaştık. Kırklareli Valimiz Sn. Birol Ekici, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sn. Mahmut Şahin, Kırklareli Yatırım Ofisi Koordinatörü Sn. Emre Beji’ye misafirperverlikleri için çok teşekkür ediyoruz.”