Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Vali Yiğitbaşı’ndan MasterChef’e kaymaklı kadayıf ikramı

Vali Yiğitbaşı’ndan MasterChef’e kaymaklı kadayıf ikramı

Ekranların en çok izlenen programlarından MasterChef’te Afyonkarahisar ve Afyonkarahisar’ın Gastronomi Festivali konu edildi. Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı MasterChef ekibine Afyonkarahisar’ın meşhur kaymaklı ekmek kadayıfını gönderirken, MasterChef ekibini Afyonkarahisar Gastronomi Festivali’ne davet etti.

Afyonkarahisar’ın coğrafi işaret tescilli meşhur ürünü ekmek kadayıfı TV8’de yayınlanan ve büyük izleyici kitlesi bulunan Masterchef  programında ünlü şeflerin büyük beğenisini kazandı.

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın kendilerine 5 tepsi kaymalı ekmek kadayıfı gönderdiğini belirten MasterChef7in ünlü şefi  Mehmet Yalçınkaya programda “Bu arada Afyon’dan ekmek kadayıfı geldi. Ekipteki arkadaşlara dağıtacağız. Biz burada ekmek kadayıfı ile sohbet etmiştik. Afyon’un kaymağını tatlısını konuştuk. Afyon Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı bu sohbeti duyunca 4-5 tepsi ekmek kadayıfı göndermiş. Afyon kaymağı göndermişler. Sayın Valimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Afyonkarahisar Valiliği önümüzdeki günlerde yapılacak olan Gastronomi Festivali’ne herkesi davet etti. Valilik paylaşımlarında “Gastronomi şehri Afyonkarahisar’ın tüm eşsiz lezzetlerini tatmanız için sizleri Gastro Afyon 5. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali’ne davet ediyoruz.” denildi.

MasterChef ekibi geçtiğimiz yıllarda afyonkarahisar’da da çekimler yaparak, Afyonkarahisar’ın tarihi ve turistik yerleri ile birlikte Afyonkarahisar’ın lezzetlerini de tanıtmıştı.