DOLAR 16,9722 0.77%
EURO 17,4401 -0.7%
ALTIN 962,92-1,50
BITCOIN 3356010,35%
Afyonkarahisar
25°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Vali Yıldırım: Üretirseniz rekabet edersiniz

Vali Yıldırım: Üretirseniz rekabet edersiniz

ABONE OL
12 Ekim 2016 12:12
Vali Yıldırım: Üretirseniz rekabet edersiniz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Vali Yıldırım: Üretirseniz rekabet edersiniz

Vali Aziz Yıldırım, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Meclis Başkanı Hakkı Merdivenci ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
ÜRETENLER KIYMETLİ İNSANLAR
Vali Aziz Yıldırım, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Meclis Başkanı Hakkı Merdivenci, yönetim kurulu üyeleri ve oda personeli tarafından karşılandı. Vali Yıldırım, ekonominin direği olan ticaret erbabının, üretim yapan kısmının, asıl kıymetli olan insanların bir arada bulundukları yer olan Ticaret Odasını ziyaret etmekten memnuniyet duyduğunu söyledi. ATSO’ya yaptığı ziyaretin kurumsal anlamda yaptığı ziyaretlerin ilki olduğunu söyleyen Vali Yıldırım; “Üretim yapan insanlar mutlaka kıymetli insanlardır. Çünkü günümüzün dünyasında üretim yapamayan ülkeler geri kalıyor. Bizde üretim yapabilecek insanlarımız hem teşvik etmek hem de üretimin arttırılması bakımından, ülke ekonomisinin gelişmesinin buna bağlı olduğunu bildiğimiz için özellikle teşvik etmek, imkanlar sağlamak, önlerinde ki engelleri kaldırmak için sizlerle birlikte olmayı her zaman arzu ediyoruz. Onun için hem ATSO’nun değerli Başkanı Hüsnü Serteser’i hem de Meclis Başkanı Hakkı Merdivenci’nin indinde diğer tüm yönetim kurulu üyelerini, Oda üyelerini de öncelikle tebrik ediyorum. Üretimlerinin daha bol ve bereketli olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. iyi ki varsınız. Üreten insan her zaman lazım. Dünya ile rekabet başka türlü olmuyor. İstediğiniz kadar laf üretin mal üretmedikten sonra bir anlam taşımıyor. O yüzden sizleri hakikaten tebrik ediyorum” dedi. Vali Aziz Yıldırım, sermayeyi yeni üretim alanlarına bağlayabilip, yeni üretilecek bir takım alanlar bulabilmenin, istihdam sağlamanın, vergi ödemenin önemine değindi.
DEVLET MİLLET DESTEĞİ ÖNEMLİ
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Vali Aziz Yıldırım’ın ziyaretinin kendilerini onurlandırdığını belirtti. Devleti temsilen en yüksek makamda ki kişi olarak Vali Yıldırım’ın işadamlarına yönelik güzel sözlerinden duydukları mutluluğu ifade eden Serteser; “İşadamlarına, sanayiciye yönelik güzel deyişleriniz hakikaten güç verecek. Bizler sizler yanımızda olduğunuz sürece daha şevkle çalışıyoruz. Devletimiz, milletimiz yanımızda olduğu sürece daha şevkle çalışabiliyoruz. Bunun en yakın örneğini birkaç gün önce Sayın Cumhurbaşkanımızın, bakanlarımızın da bulunduğu Ticaret ve Sanayi Şurası’nda gördük. O kadar samimi şekilde sanayici ve işadamlarının yanında olduğunu belirtti ki hatta en son Meclis Başkanımız da oradaydı, ‘Sizin sorunlarınızı çözmek zorundayız. Eğer sorunlarınız çözülmüyorsa yazın cep telefonumu’ diyerek Sayın Başbakanımız cep telefonunu verdi. Hatta Nurettin Canikli, Bakanımıza ve Bülent İpekçi’ye de telefonlarını vermelerini söyleyerek bir de espiri yaptı. İlk önce bakanlarımızı arayın halledemeseniz beni arayın dedi. Bunlar bizim için çok önemli şeyler. Hele ülkemizin çok zor günlerden geçtiği şu dönemlerde. En son bölücü terör örgütü FETÖ’nün haince giriştiği darbeden sonra dahi hala dimdik ayaktayız. Neredeyse her 15 güne bir hükümetimiz sanayicilere, işadamlarına yeni teşvik açıklaması yapıyor. Başbakanımız ve Tarım Bakanımız kısa zamanda tarım konusunda bir açıklama yapılacağını söyledi” diye konuştu  
SIKI ÇALIŞMA SÜRECEK
“Böyle bir dönemde bile dimdik ayakta olmamızın sebebi hükümetimizin, devletimizin bizlerin yanında olmasıdır” diyen Serteser; “Tabii milletimizin devletimizin yanında olmasıdır. Onun için Sayın Valimizin bizi ziyareti de bunun yansıması olduğundan hakikaten bize güç verecek. Tüm üyelerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz adına ziyaretiniz için çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonra ki çalışma dönemlerimizde de sıkı bir şekilde zaten çalışıyoruz, çalışacağımızı da biliyoruz. bize güç veriyorsunuz” ifadelerini kullandı. ATSO Meclis Başkanı Hakkı Merdivenci de Vali Yıldırım’a ziyareti nedeniyle teşekkür etti. >> Burcu AYDIN’ın Haberi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.