DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 322512-1,06%
Afyonkarahisar
23°

AÇIK

03:29

İMSAK'A KALAN SÜRE

Vali’den veda: “Ortak gayretle Afyon paydasında buluştuk”

Vali’den veda: “Ortak gayretle Afyon paydasında buluştuk”

ABONE OL
12 Haziran 2020 22:39
Vali’den veda: “Ortak gayretle Afyon paydasında buluştuk”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Mustafa Tutulmaz, İGM üyeleriyle helalleşip vedalaştı.

İl Genel Meclisi Üyelerine veda eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın marka bir şehir olduğunu söyledi. Tutulmaz, “Geldiğimiz noktada ülkeler değil yerleşim yerleri yarışıyor. Hepimizin gayretleriyle ortaya koyduğu uyumlu çalışmalarla Afyonkarahisar paydasında buluştuk ve şehri layık olduğu yere ulaştırmak için ivme başlattık. Bu henüz başlangıçtır. Vizyon projelerin hayata geçmesi ile Afyonkarahisar, kendisinden çok daha fazla bahsettirecek” dedi.

İl Genel Meclisi (İGM) Haziran ayı toplantılarının son birleşimi sonrası meclis üyelerini ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz üyelerden helallik isteyerek veda etti.

ŞEHRİN GASTRONOMİ UNVANI ALMASINDA BİR NUMALARI İSİM
Cumhurbaşkanlığı Valiler Kararnamesi ile Zonguldak Valiliği görevine atanan Vali Mustafa Tutulmaz, İGM üyelerine veda ziyaretinde bulundu. Tutulmaz, 3 yıl mesai paylaştığı meclis üyeleriyle helalleşerek vedalaştı. İGM Başkanı Burhanettin Çoban ve meclis üyeleri tarafından karşılanan Vali Mustafa Tutulmaz, Meclis Toplantı Salonunda meclis üyelerine hitap etti. İGM Başkanı Burhanettin Çoban yaptığı konuşmada, Tutulmaz’ın değerli ve tecrübeli bir devlet adamı olarak Afyonkarahisar’a 3 yıl boyunca önemli hizmetler verdiğini söyledi. Çoban, “Sayın Valimiz Afyonkarahisar’da göreve başladıktan sonra kurumlarla, toplumla, her kesimle diyaloglar kurdu. Her zaman ön açmış, işbirliğine açık bir yönetim tarzı benimsemiş hem sempatik hem de olması gereken diğer yüzünü en güzel şekilde göstermiştir. Biz kendisini Afyon’dan göndermiş olduğumuz için üzülüyoruz. Zonguldak ili çok şanslı, böylesine çalışkan ve değerli bir Vali’ye kavuşuyor. Afyonkarahisar’ın tanıtımında, yatırım gelmesinde, başarısında emeği büyüktür. Gastronomi unvanının alınmasının bir numaralı ismi bizzat kendisidir. Hem kendisine hem ailesine bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.
AFYON’DAN AYRILMAK KOLAY DEĞİL
“Her kesimle belirli bir seviyede ilişkilerimizi götürmeye çalıştık. Bu ilişkiler zamanla dostluklara dönüştü.” diyerek sözlerine başlayan Vali Mustafa Tutulmaz, “Bunda aynı yörenin insanı olmamızın etkisi de oldu. Burada gittiğim köylerde sanki kendi memleketimdeymişim gibi hissettim. Orada gördüğüm, tanıdığım insanlar aynı benim köyümdeki insanlar gibiydi. Afyonkarahisar’dan ayrılmak oldukça zor. Yakın dostluklar kurduğum ve birlikte çalışmalar yaptığım kişilere veda etmek zor. Ama devlet memuriyetinin bir gereği var. Vali ve Kaymakamlık görevi yürüten bizler ülkenin her yerinde her türlü göreve her zaman hazırlıklı olmak durumundayız. Akşam yattığımızda bir ilde sabah kalktığımızda farklı bir ildeyiz. Diğer mesleklerde önceden bilinme veya tahmin etme durumu var. Bizim meslekte bu yoktur. Her an görev çıkabiliyor. Biz de son kararname ile artık buradan ayrılıyoruz” diye konuştu.
HALKIN TEVECCÜHÜYLE GÜZEL HİZMETLER MEMNUN EDİYOR
Afyonkarahisar’dan mutlu şeklide ayrıldığını bunda gerek halkın gösterdiği teveccüh gerekse şehirde güzel hizmetlere imza atmanın verdiği memnuniyet olduğunu bildiren Tutulmaz, “Hem halkımızdan istinasız herkesin teveccühünden dolayı mutlu ayrılıyorum hem de burada çok güzel hizmetler yaptık. Hep birlikte güzel hizmetlere imza attık. Göreve geldiğimde Afyonkarahisar’ı marka şehir yapabilmek düşüncesi ile harekete geçtim ve vizyonumu bu yönde belirledim. Geldiğimiz noktada Afyonkarahisar marka bir şehirdir. Geldiğimiz noktada ülkeler değil yerleşim yerleri yarışıyor. Afyonkarahisar hepimizin gayretleriyle ortaya koyduğu uyumlu çalışmalarla Afyonkarahisar paydasında buluştuk ve bu şehri layık olduğu yere ulaştırmak için ivme başlattık. Bu henüz başlangıçtır. Vizyon projelerin hayata geçmesi ile Afyonkarahisar, kendisinden çok daha fazla bahsettirecek.” şeklinde konuştu.
ŞEHRİN POTANSİYELİ İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ
Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın kalkınmaya büyümeye yatkın, potansiyeli yüksek bir il olduğunu söyledi. Tutulmaz şöyle konuştu: “Afyonkarahisar’da çok farklı yatırım alanları, çok farklı kültürler var. Tarımda Türkiye’nin en iyi illerindendir. Hayvancılıkta Türkiye’nin en iyilerindendir. Mermer alanında kendisinden bahsettiriyor. Termal turizm alanında Türkiye’nin en iyisidir. Yeme içme alanları ve yol üstü turizmi alanında farklı bir il. Bu potansiyelin iyi değerlendirilmesi lazım. Bu potansiyellerden farklı farklı gelişim alanları sağlamak mümkün. İl Genel Meclisi üyelerinin desteğini alan şirketin faaliyete geçmesiyle Termal turizm alanında kısa vadede dünyada termalle tedavi denildiğinde ilk akla gelen yer Afyonkarahisar olacak. O vizyon kuruldu. İnşallah bunun sonucunu göreceğiz.”
SEVGİ DİLİ OLUŞTURMAK İÇİN GAYRET GÖSTERİLDİ
Küçük işler yerine vizyon projelerle uğraşma gayretinde olduğunu belirten Tutulmaz şunları söyledi: “Pandemi süreci hepimizi duraklattı. İnşallah bu salgın tehdidi en kısa sürede gündemimizden kalkar ve gelişmeyi, kalkınmayı hızla yürütürüz. Yapılacak hızlı tren, enerji yatırımlar ve diğer yatırımlar ile Afyonkarahisar daha da gelişecektir. Toplumsal alanda birlikteliği sağlayabilmek için Sevgi Yılı ilan ettik. Bir günden bu tür sevgi ortamının olması mümkün değil elbet ama sevgi dilinin olması için elimizden geleni yaptık. Burada çok güzel çalışma modeli geliştirdik. Ben küçük şeylerle uğraşmak yerine vizyon projelerin hayat geçmesi için gayret ettim. İlimizi daha fazla kendinden bahsettiren bir il konumuna getirme gayreti içerisinde oldum. Belki sizlerle çok fazla bir araya gelemedik ama çok başarılı bir çalışma dönemini geride bıraktık. Hepinize teşekkür ediyorum.”
VALİ TUTULMAZ VE ÜYELER HELALLEŞTİ
Hakkını helal ettiğini belirterek İGM üyelerinden helallik talep eden Vali Mustafa Tutulmaz’a meclis üyeleri de haklarını helal ettiğini dile getirdi. Afyonkarahisar’da çok güzel dostluklar kurduğunu söyleyen Tutulmaz, “İlerde elbette yolum düştüğünde uğrayacağım bir il Afyonkarahisar. İnşallah zaman zaman sizlerle yine birlikte oluruz. Hakkınızı helal edin. Benden yana hakkım helal olsun. Aynı ortamda bulunduk aynı havayı teneffüs ettik. Zaman zaman birbirimize karşı iyi ya da kötü sözlerimiz olmuş olabilir. Çok fazla kalp kırmamaya özen gösteren bir yapım var. Yine de insanız yanlış yapmış olabiliriz. Bu sebeple hakkınızı helal edin. Bundan sonra bir dostunuz, kardeşiniz, ağabeyiniz sıfatıyla sizlerle beraber olduğumu ifade etmek isterim. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, sizin şahsınızda tüm ilçe ve beldelerdeki hemşerilerimize selamlarımı iletiyorum.” dedi. Cuma namazı öncesi gerçekleştirilen veda ziyareti İGM üyeleriyle toplu fotoğraf çektirilmesiyle tamamlandı.
Burcu AYDIN’ın Haberi.

ÖZEL HABER: Kocatepe Gazetesi’ne ait özel haberlerin alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde yasal yollara başvurulacaktır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.