Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Vatandaşla Belediye Arasındaki Engelleri Kaldıracağız”

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, 31 Mart yerel seçimini kazandığında vatandaşla Belediye arasındaki engelleri kaldıracağını açıkladı.

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, iş hanlarını ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlar ile buluştu.

“BİZDE GERÇEK ÇÖZÜMLER VAR”

Afyonkarahisar’ın geleceğini şekillendirmek, umutları büyütmek ve şehri Afyonkarahisarlılarla birlikte yönetmek içinvatandaşlarla bir araya gelmeye devam ettiklerini belirten Beytullah Karataş, Afyonkarahisar için Saadet Vakti iradesini 31 Mart’ta sandığa yansıtmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi. Başkan Adayı Karataş konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Afyonkarahisar’da maalesef bitmek bilmeyen sorunlar, yerine gelmeyen vaatler ve gerçek olmayan hayal ürünü projeler var. Bizde ise, ayağı yere basan gerçek proje ve gerçek çözümler var. Yağmur yağarken sel korkusunu biz bitireceğiz. İşe, okula gelip giderken trafik yoğunluğu kaygısına biz son vereceğiz. Şehirle huzur arasındaki, insanla saadet arasındaki, vatandaşla belediye arasındaki engelleri kaldıracağız. Engelli vatandaşlarımıza dönük hizmetleri artıracağız. Engelli hemşerilerimizin temsil ve karar mekanizmalarında etkin olmasını sağlayacağız. Hasta ve yaşlılara dönük evde bakım, toplumsal hayata katılım hizmetlerini genişleteceğiz. Gençleri fikir, hedef ve iş sahibi yapacak imkan ve fırsatları hayata geçireceğiz. Sadece gençlere odaklanan bir hizmet birimi oluşturacağız.”

“HİZMETİN REKLAMI, O HİZMETTEN MEMNUN KALAN HEMŞEHRİLERİMİZDİR”

Özellikle su konusunda israfı bitirip, su fiyatını ve fatura fiyatlarını düşüreceklerinden söz eden Başkan Adayı Karataş, şunları kaydetti: “Ulaşımın,öğrencisi olan ailenin bütçelerine etkisini azaltacağız. İstihdamı artıran, alın terine ve helal ekmeğe katkı sağlayan fabrikaların, tesislerin açılışına destek vereceğiz. ‘Hizmetin reklamı, o hizmetten memnun kalan hemşerilerdir’ anlayışını hayata geçireceğiz. ‘Doğruyu paylaş, hatamı söyle’ temalı, vatandaş günleriyle fikre ve eleştiriye açık yönetim anlayışını benimseyeceğiz.”

“AHLAK VE SAMİMİYET SAHİBİ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI OLACAK”

Başkan Adayı Karataş, sözlerine şöyle devam etti: “Belediye Başkanının ismini ve resmini zihinlere çivi gibi çakma amaçlı tanıtımı terk edeceğiz. Önemli bir kavşak noktasında bulunankadim şehrimizi Türkiye’nin geleceğine damga vuran bir kent statüsüne kavuşturacağız. Sele, afete, felakete ve depreme dayanıklı şehirler için dayanağı ahlak ve samimiyet olan yöneticiler ve yönetimler ön şarttır. Bu da Milli Görüş Saadet Partisi ile mümkündür. Afyonkarahisar’da bölgeler ve fertler arasındaki dengesizliklerin giderilmesi suretiyle kalkınması ve böylece belirli bir zümreye değil herkese refah sağlanması gereklidir. Bunun için; Sosyal, kültürel, ekonomik ve ekolojik açıdan kentsel yaşamı ve kentlilik bilinci gelişmiş,katılımcı, kapsayıcı bir kentlilik bilinciyle;herkes için erişilebilir, sürdürülebilir müşterek bir gelecek kurmuş, sürdürülebilir kalkınma hedeflerini içselleştirmiş ve yerelleştirmiş örnek bir kent olmayı hedefliyoruz. Biz, sadece sosyal yatırımlarla hayatı rahatlatan fakat belediyeyi borca mahkum edenmüstemleke tipi kalkınmayı reddediyoruz. Belediye bütçemize zarar verecek, israf ve yolsuzlukların engellenmesini önceliyoruz. Buradan sağlayacağımız kaynakla gerçek hizmete, üretime ve tarım yatırımları ile güçlenerek kalkınmayı esas alacağız.”