Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Ya Geçim Olacak Ya Da Seçim Olacak”

CHP İl Başkanı Faruk Duha Erhan, bu gece Türkiye’yi ayağa kalkmaya davet ettiklerini açıkladı. Erhan, “Ya zam gelecek, geçim olacak ya da hiç yolu yok, seçim olacak.

CHP İl Başkanı Faruk

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Türkiye genelinde geçim derdini gündeme getirmek ve çözüm bulmak amacıyla bugün akşam “Ayağa Kalk Türkiye” kampanyası başlattı. Kampanya açıklamasına; CHP İl Başkanı Faruk Duha Erhan, Merkez İlçe Başkanı Av. Büşra Dişçioğlu Çetinöz, İl Kadın Kolları Başkanı Makbule Abay, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Burcu Gül Didem Kocabal, partililer katıldı

 

“İKTİDARI İNSANLARIN HAKLARINI VERMEYE DAVET EDİYORUZ”

CHP İl Başkanı Faruk Duha Erhan, bugün partisinin Lideri Özgür Özel’in çağrısına istinaden biraraya geldiklerini söyledi. Erhan, “Emeklinin, çalışanın, esnafın, çiftçinin hakkını savunmak için buradayız. Mevcut iktidarı bu ülkede emek vermiş ve emek veren tüm insanların hakkını vermeye davet ediyoruz. Türkiye’de yaşayan insanlar artık yaşayamıyor. Tüm kesimler boğulmuş durumda ekonomik sıkıntıdan. Bu zamlar mutlaka yapılmalı diyoruz. Geçim olmazsa seçim olur dedik; şimdi de şunu diyoruz: zam yaparsan geçim olur, zam yapmazsan seçim olur diyoruz. Ya zam gelecek, geçim olacak ya da hiç yolu yok, seçim olacak. Bu gece Türkiye’yi ayağa kalkmaya davet ediyoruz. Her şeye zam gelirken, sen de zam istiyorsan ayağa kalk diyoruz. Her şeye zam geliyorsa, Emirdağ’lı, Bolvadin’li çiftçinin ürettiği arpaya, buğdaya,  Sultandağı, Çay çiftçisinin ürettiği vişneye, kiraza, Sandıklı, Dinar’lı çiftçinin ürettiği patatese, Sinanpaşa’lı çiftçinin ürettiği bezelyeye de zam gelecek diyorsan ayağa kalk diyoruz.” dedi.

“AYAĞA KALKIN IŞIKLARI YAKIN”

“Bugün Sandıklı’nın Saltık köyündeydim, patates fiyatı 5 lira. Geçen sene 13 lira olan patates bu sene 5 lira.” diyen Erhan, “Zarar ettim diyor orada konuştuğumuz çiftçi İsmail. Oradan bir video çektim, altına şöyle yazmış Nuri bey: Bu ülkede çiftçi olmak çok zor. Evet Nuri abi bu ülkede çiftçi olmak çok zor, bu ülkede emekli olmak da çok zor, bu ülkede işçi olmak da çok zor. Bu zamlar yapılmazsa bu ülkede yaşamak da çok zor. Cumhuriyet’in kurulduğu topraklardan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük taarruzu başlattığı Afyonkarahisar’dan, CHP olarak çağrı yapıyoruz: Eğer zam istiyorsan, asgari ücret artsın, emekli maaşı asgari ücret olsun diyorsan bu akşam başlıyoruz. Işıkları açıp kapıyoruz, zam isteyen bizimle olsun diyoruz. Ayağa kalkın, ışıkları yakın, kendinizi gösterin, hep birlikte sesimizi duyuracağız. Durmadık, yeni başlıyoruz. Zammı söke söke alacağız. Ya zam gelecek, geçim olacak ya da hiç yolu yok, seçim olacak.” diye konuştu.

“Ya Geçim Olacak Ya Da Seçim Olacak”