DOLAR 16,6288 0.54%
EURO 17,5361 -0.1%
ALTIN 973,930,54
BITCOIN 3438680,11%
Afyonkarahisar
18°

KAPALI

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Yaşlı, özürlü ve bakıma muhtaç olan insanlar varsa bizlere bildirin

ABONE OL
29 Mart 2012 15:54
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Yaşlı, özürlü ve bakıma muhtaç olan insanlar varsa bizlere bildirin

Vali İrfan Balkanlıoğlu Afyonkarahisarlılara seslendi; Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Afyonkarahisarlıların çevrelerindeki yaşlı, özürlü ve bakıma muhtaç olan insanları valiliğe bildirmelerini istedi. Bunun bir insanlık görevi olduğunu kaydeden Vali Balkanlıoğlu, “Onların tüm ihtiyaçlarını karşılayarak, daha iyi şartlarda sağlıklı bir yaşam sürdürmelerini sağlayacağız. Valilik olarak, tüm ihtiyaçlarını gidermeyi taahhüt ediyorum.” dedi

Afyon Kocatepe Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Mehmet Ünlü, Hemşirelik Hizmetleri Müdüre ve Müdüre Yardımcıları, bazı sorun ve talepler ile Valilik ortaklığında açılacak olan Hasta Bakıcı Eğitimi ile Yaşlı ve Engelli Bakım kursları hakkında bilgi vermek üzere Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Kocatepe Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Mehmet Ünlü başkanlığındaki ziyarette; Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Öğr. Gör. Elif Cihan Altınel, Müdür Yardımcıları Dr. Şengül Toygar Şişe ve Uzm. Mine Toksal katıldılar.
Vali’den hemşire desteği istediler
Ziyaret sırasında konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu Kocatepe Üniversitesi Hastanesinin başarılı çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, üstün başarılarından dolayı Başhekim Prof.Dr. Mehmet Ünlü nezdinde tüm personelini kutladığını söyledi.
Sağlık alanındaki gelişmelere, sorunlara ve çalışanlarına verdiği önem ve hassasiyetten dolayı Vali Balkanlıoğlu’na teşekkür eden Prof.Dr. Mehmet Ünlü ise, Kocatepe Hastanesi yoğun bakımında yaşanan Hemşire sıkıntısını dile getirdi. Yoğun bakım ünitesine bakacak hemşire bulamadıkları için zaman zaman çok sıkıntılar yaşadıklarını, hatta üniteyi çalıştıramaz hale geldiklerini belirten Prof.Dr. Mehmet Ünlü, bu konuda Vali Balkanlıoğlu’ndan yardım ve destek istedi.
Geçici görevlendirme yapılacak
Yoğun bakım servisinin hayati önem taşıyan ve çok önemli bir ünite olduğunu vurgulayan Vali Balkanlıoğlu ise Kocatepe Hastanesinde yaşanan bu sıkıntının ortadan kaldırılması için İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici’yi arayarak, Hemşire konusunda Kocatepe Hastanesi yoğun bakım servisine destekçi olmaları talimatını verdi. Bu konuda Devlet Hastanesinden geçici görevlendirmelerin yapılacağını söyleyen Vali Balkanlıoğlu, sorunun bir nebze de olsa ortadan kaldırıldığını bildirdi.
Kocatepe Üniversitesindeki Hizmet İçi Eğitim seminerleri hakkında da bilgiler alan Vali Balkanlıoğlu, Valilik ve Üniversite ortaklığında yürütülecek olan, Hasta Bakıcı Eğitimi ile Yaşlı ve Engelli Bakım kursları ve işbirliği şartları hakkında detaylı bilgiler aldı. Kursların çok faydalı olacağına inandığını belirten Vali Balkanlıoğlu, personellere verilecek bu kurslar sayesinde yaşlılara, hasta ve engellileri gerek fiziki destek, gerekse ruhen bir desteğin sağlanacağını söyledi.
Konuşmasında tüm Afyonkarahisar’lı hemşerilerine de seslenen Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Sevgili Hemşerilerim. Çevrenizde yaşlı, özürlü ve bakıma muhtaç olan insanlar varsa bizlere bildirin. Bu bir insanlık görevidir. Onların tüm ihtiyaçlarını karşılayarak, daha iyi şartlarda sağlıklı bir yaşam sürdürmelerini sağlayacağız. İlimiz merkez ve ilçelerinden olsun, köylerinden olsun tüm hasta ve yaşlı insanlarımıza Valilik olarak, bakmayı, tüm ihtiyaçlarını gidermeyi taahhüt ediyorum. Bu, idareciler olarak bizim asli görevimizdir. Ben meslek hayatım boyunca yaşlı, engelli, fakir ve mağdur insanlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye çok dikkat ettim ve ediyorum. Biz her yeri, herkesi göremeyebiliriz. Bu konuda vatandaşlarımızdan hassasiyet bekliyorum.” dedi.
Vali İrfan Balkanlıoğlu, böylesine güzel ve anlamlı bir o kadar da topluma faydalı bir çalışma yaparak, Hasta Bakıcı Eğitimi ile Yaşlı ve Engelli Bakım kurslarını başlatan Kocatepe Üniversitesi Hastanesi Başhekimi ve çalışanlarını kutladı. Vali, kurslara Valilik olarak sonsuz destek vereceklerini de sözlerine ekledi. (Kocatepe)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.