Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yaz Spor Okulları İçin İlk Toplantı Yapıldı

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu başkanlığında yapılan Yaz Spor Okulları toplantısı uzun soluklu oldu. Yaz Spor Okullarında 120 antrenör, 25 farklı branşta eğitim verecek

Gençlik ve Spor İl

Afyonkarahisar’da gençlerin spor yapma imkanlarını artırmak ve spor kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla önemli bir adım atıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu başkanlığında yapılan toplantıya Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen, Şube Müdürü Adil Kamberoğlu ve antrenörler katıldı. GSB Yaz Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları üzerine toplantıda kapsamlı görüşmeler yapıldı.

Toplantının ana gündem maddesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından organize edilen GSB Yaz Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları programlarının Afyonkarahisar’da uygulanma süreçleri oldu. İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, gençlerin spor yapma imkanlarını artırmak ve spor kültürünü yaygınlaştırmak için bu projelerin hayata geçirilmesinin önemini vurguladı. Kasapoğlu, GSB Spor Okulları kapsamında uzman 120 antrenörün 5-18 yaş aralığındaki gençlere 25 farklı spor branşında eğitim vereceğini belirtti. Üstelik bu eğitimler tamamen ücretsiz olarak sunulacak. Gençler, bu imkandan yararlanmak için başvurularını e-devlet üzerinden Spor Bilgi Sistemi aracılığıyla gerçekleştirebilecek.

GSB Yaz Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları kapsamında Atletizm, Badminton, Basketbol

Bocce, Boks, Cimnastik, Eskrim, Futbol, Güreş, Halter, Hentbol, İşitme Engelliler Atletizmi, Judo, Kano, Karate, Masa Tenisi, Okçuluk, Tekvando, Tenis, Voleybol, Vücut Geliştirme, Yüzme, Muay Thai, Halk Oyunları, Rekreatif Sporlar eğitimler verilecek.

Yaz Spor Okulları İçin İlk Toplantı Yapıldı