Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Yeni bir eğitim öğretim dönemine daha buruk başlıyoruz”

İYİ Parti Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha buruk başlıyoruz.” dedi.

“Yeni bir eğitim öğretim dönemine daha buruk başlıyoruz”

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, eğitim camiasına yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.

“EĞİTİM ÖĞRETİM HERKESİN HAKKIDIR”

Eğitim ve öğretimin yaşam hakkı gibi herkesin hakkı olduğunu ifade eden Milletvekili Olgun, ülke geleceğinin de iyi bir eğitim almış genç nesillere bağlı olduğunu söyledi. Olgun; “Araştırıp sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve bilimsel gelişmeleri takip edebilen nesiller yetiştirmek başlıca görevimiz olmalıdır. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda en önemli basamağın nitelikli bir eğitim olduğu unutulmamalıdır. Eğitim herkesin hakkıdır. Eğitim alanındaki maddi ve manevi engellerin kaldırılarak, eğitime ücretsiz bir ulaşım sağlanması gerekir. ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’, sözünden yola çıkarak öğretmenlerimizin de eğitim alanındaki önemini bir kez daha vurgulamak ve altını çizmek isterim. Umarım bu yeni eğitim öğretim yılında öğretmenlerimizin refah düzeyi yükseltilir ve kimseye muhtaç hale getirilmezler.” dedi.

“VELİLER İÇİN YENİ BİR SIKINTILI DÖNEM BAŞLIYOR”

Özellikle son bir yılda yaşanan yüksek enflasyonun TÜİK aracılığı ile düşük gösterme çabalarının da bir sonuç vermediğini ifade eden İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun, veliler için yeni bir sıkıntılı dönemin başladığını söyledi.

Kırtasiye malzemelerinin geçtiğimiz yıla oranlar yüzde 320 civarında bir artış gösterdiğini hatırlatan Milletvekili Olgun, okul formaları ve ayakkabı fiyatlarının ise en az 2-3 kat artış gösterdiğine dikkat çekti. Olgun, “Yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte velilerimizin yeni bir sıkıntılı dönemi başlıyor. Bir taraftan geçim sıkıntıları diğer yandan aldıkları ücretlerin her geçen gün erimesi nedeniyle zor durumda olan vatandaşlarımızı şimdi de okul telaşı sardı. Kırtasiye ve okul malzemelerindeki fiyat artışı yetmiyormuş gibi okul kayıtlarında alınan sözde bağışlar da insanlarımızı çileden çıkarır hale getirmiştir. Vatandaşlarımızın bu zor durumlarında bile alay edercesine hayat pahalılığı ile ilgili ‘sorun ekonomik değil psikolojik’ demek insanın aklıyla alay etmektir. Hükümetin biran önce kendine gelerek halkımızın refah düzeyini artırması ve bu yolda biran önce önlemler alması gerekmektedir. Değilse ‘yapıyoruz’, ‘ediyoruz’, ‘uçuyoruz’, ‘kaçıyoruz’ demekle bir yere varılamayacağını bu halk çok iyi biliyor.” diye konuştu.

“TAŞIMALI EĞİTİMDEN BİRAN ÖNCE VAZGEÇİLMELİDİR”

Yeni eğitim öğretim yılının özellikle taşımalı eğitim öğrencilerine ayrı bir sıkıntı getirdiğine dikkat çeken Olgun, “Biran önce taşımalı eğitimden vazgeçilerek, köy okulları açılmalıdır.” dedi.

Köy okullarındaki öğretmenlerin sadece çocuklara eğitim vermediğini vurgulayan Olgun, köylülerin her kesim insanına rehberlik eden öğretmenlerin köy okullarının kapatılarak halkın da cahil bırakılmasının hedeflendiğinin altını çizdi. Olgun; “Taşımalı eğitim sevdasından biran önce vazgeçilerek köy okulları açılmalıdır. Taşımalarda meydana gelen sıkıntılar bir yana köylüler de cahil bırakılmak isteniyor. Köy öğretmenleri sadece öğrencilere eğitim vermiyor aynı zamanda köylülerin her türlü sıkıntısında da onlara rehberlik etmektedir. Köylerde Türk Bayrağı’nın dalgalandığı tek yer okullardır. Milliyetçilikten söz edenler, milli değerlerden bahsedenler ne yazık ki Türk Bayrağını köylerimizden kaldırdı. Bunun da takipçisiyiz.” şeklinde konuştu.