DOLAR 17,9669 0.29%
EURO 18,2942 0.26%
ALTIN 1.024,230,14
BITCOIN 4262143,38%
Afyonkarahisar
24°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yeni tasarımlar görücüye çıktı – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
27 Şubat 2013 15:56
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Yeni tasarımlar görücüye çıktı

NG Kütahya Porselen’in yeni tasarımları ilk defa düzenlenen Gastronomi Günleri’nde tanıtıldı

NG Kütahya Porselen, 2013 kreasyonunu ilk defa gerçekleştirilen Gastronomi Günleri’nde görücüye çıkardı. NG Kütahya Porselen, bayileriyle 2013 tasarımlarını ilk defa düzenlenen Gastronomi Günleri’nde tanıttı. NG Güral Afyon Wellness & Convention’da gerçekleştirilen etkinlik boyunca 100’den fazla yeni seri porselen tutkunlarıyla buluştu. Defne Koz tarafından tasarlanan Ala, Onda ve Plano serilerinin de aralarında bulunduğu tasarımlar katılımcılardan tam not aldı.
“YERLİ PROFESYONELLERLE ÇALIŞIYORUZ”
24–26 Şubat tarihlerinde düzenlenen Gastronomi Günleri, ilk gün showroom gezisiyle başladı. Ikinci gün Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral’ın açılış konuşmasıyla açıldı. Nafi Güral konuşmasında ülkenin dünyaya açılan penceresinin turizm olduğundan bahsetti ve kullanılan porselenlerin tesislerin vitrini olduğunu belirtti. Güral, konuşmasına şöyle devam etti: “İlk etapta turizm tesisleri yabancı işletmeciler ve profesyo-neller aracılığıyla işletiliyordu. 1992’ye kadar biz de böyle yaptık. Ancak Türkiye’ye gelen bu isimler çeşitli nedenlerle gidiyordu. Biz de 1992 yılından itibaren yerli profesyonellerle çalışmaya başladık ve onlarla yola devam ediyoruz. Turistik tesislerde kullanılan porselenler o tesislerin vitrinidir. Bugün turistik tesislerde bir öğünde ortalama 7 tabak kullanılıyor. Bu tabakların kalitesi, temizliği ve markaları kullananların aklında yer ediyor.”
“HER ŞEY DAHİL” ZARAR VERİYOR
Turizm sektöründe yaşanan olumlu gelişmelerin dünyada yaratılmaya çalışılan algıya da pozitif katkı yapacağına değinen Güral, “Turizmde her şey dahil sisteminden kaynaklanan bir fiyat karmaşası var. Bu sistem, fiyatları her geçen gün daha aşağı çekiyor ve biz hep birlikte bu sistemin yanlışlığını göreceğiz. Başkalarının tecrübelerinden yararlanmak bedava kazanımdır. Biz tesisimizde kullandığımız ekipmanlara ne ödersek bunun karşılığını alıyoruz. Müşteriye ne sunarsak karşılığını alıyoruz. Bu nedenle turistik tesislerde kullanılan malzemelerin en kaliteli ürünler olmasını arzu ediyoruz. Çalışmalarımızla en kaliteli ürünleri turizmciler için hazırladık. Turizm bir ülkenin dünyaya açılan penceresidir. Türkiye’nin ülke imajını ne kadar güçlendirebilirsek o kadar ilerleriz. Ülkemizin imajını gösteren en önemli sektör turizmdir” dedi.
YILLIK 100 MİLYON PARÇA ÜRETİMİ
NG Kütahya Porselen Genel Müdürü Rüştü Düver de NG Kütahya Porselen’in yıllık 100 milyon parça üretimi ile, dünyanın en büyük kapasiteyle çalışan fabrikasına sahip olduğuna değinerek, “Bugün dünyadaki en büyük porselen üreticisi olan Çin’in ardından Türkiye ikinci sırada geliyor. Dolayısıyla sıralamada bu ülkeden sonra Türkiye ve NG Kütahya Porselen yer alıyor. 30 yıl önce Almanya’da ve Avrupa’da 30’un üzerinde porselen markası vardı. Tasarım ve yenilikleri Avrupa’daki bu markalar üretir, sektörü Avrupa geliştirirdi. Bugün o bölgedeki porselen fabrikalarının sayısı çok azaldı. Porselen sektörü emek yoğun bir alan olduğu için Avrupa’daki fabrikalar kapandı. Artık sektördeki yenilikleri ve teknolojileri NG Kütahya Porselen üretip dünyaya yayıyor. Bu bizim için büyük bir gurur vesilesidir” şeklinde konuştu.
Düver ayrıca Avrupa’da tasarım devrinin de kapandığını ve tüm dünyada hem tasarımı hem de tekniği geliştirme görevinin NG Kütahya Porselen’e düştüğünü de sözlerine ekledi. Rüştü Düver sözlerini, “Biz tabağı şefin tuvali olarak gördük. Tasarımlarımızı da buna göre şekillendirdik. Yaklaşık 3 yıl bu fikir üzerinde çalışarak yeni tasarımlar ürettik. Frankfurt’ta bunlar çok beğenildi. Şimdi de bu tasarımları sizlerle buluşturuyoruz” diyerek noktaladı.
24 – 26 Şubat tarihlerinde düzenlenen NG Kütahya Porselen Gastronomi Günleri 2013, Ferhat Göçer’in verdiği keyifli konserle sona erdi. (Kocatepe)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.