Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Yerel Seçimde Kimin Ne Yapabileceğine Bakılmalı”

İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, önümüzdeki seçimlerde iktidarın değil belediyelerin değişeceğine işaret ederek, kimin ne yapabileceğine iyi bakılması gerektiğini söyledi.

İYİ Parti Hukuk ve

İYİ Parti’nin; Sultandağı, Yeşilçiftlik, Çal, Çobanlar ve Bolvadin Seçim Koordinasyon Merkezlerinin (SKM) açılışı gerçekleştirildi. Açılışlara; İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural, Ankara Milletvekili A. Eşref Fakıbaba, Antalya Milletvekili Aykut Kaya, İstanbul Milletvekili Ersin Beyaz, Bursa Milletvekili Hasan Toktaş ve İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu katıldılar.

“SULTANDAĞI’NIN ALTINI KİRAZ’DIR”
Sultandağı ilçesinde partisinin SKM açılışında konuşan Olgun, bölge insanının her yıl mağdur edildiğine dikkat çekerek, son alınan duyumla Sultandağı çevresinde altın arama yönündeki çalışmalara tepki gösterdi. Milletvekili Olgun, “Daha bir aylık milletvekili iken Kiraz üreticisinin mağduriyetini gözler önünü serdiğimde, Sultandağı’nın yolunu bilmeyen milletvekilleri buraya üşüştü. Ben bu bölgenin çocuğuyum bu mağduriyetlerin hepsinin giderileceğine söz veriyorum. Şimdi de bu dağlarda altın arama yapılacakmış. Son altın madeni kazasını gördünüz. Bu bölgenin altını zaten var ona sahip çıkın. Sultandağı’nın altını kirazdır kiraz.” dedi.

Yerel Seçimde Kimin Ne Yapabileceğine Bakılmalı

“ÇAY’A 22 YILDA NE YAPTINIZ?”

Çay ilçesinde kalabalık bir vatandaş tarafından karşılanan Milletvekili Olgun ve beraberindekiler, Cuma namazını merkez Çarşı Camisinde kıldılar. Cuma sonrası bir cenaze namazına da katılan heyet, cenaze sahibi aile üyelerine başsağlığı dileklerini iletti. Çay SKM açılışında konuşan İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Afyonkarahisar Av. Milletvekili Hakan Şeref Olgun, “2002 yılında bıraktığım Çay bu değil. 22 önce ilçemizde bir şehir görünümü vardı. 22 yılda hiçbir şey yapılmamış. Çay’a 22 yıldır ne yaptınız? Yol, Su, Kanalizasyon, çöp toplamak elbette bunlar yapılacak çünkü bunları yapmak zaten belediyenin asli görevi, sizleri bu seçimde birlik ve beraberlik içerisinde olmaya davet ediyorum. Siyasete ilk atıldığım günlerdeki heyecan ve Yeşil Çay’ıma yapacağım hizmetlerle ilgili hayallerim var. Hakan Şeref Olgun olarak sizlere yine söylüyorum. Yaşar Kantartopu’nun verdiği her sözün kefiliyim. Çay Belediyesini ezici çoğunlukla kazanarak bize teslim etmenize talibim. 1 Nisan’dan sonra kimsenin hayal edemeyeceği yatırımcıları Çaya getirerek Özel sektörleri devreye alarak Çay ilçemizde işsizliği ortadan kaldıracağız” diye konuştu.

Yerel Seçimde Kimin Ne Yapabileceğine Bakılmalı

“İYİ BELEDİYECİLİĞİ DENEYİN”

Çobanlar SKM açılışında konuşan Milletvekili Olgun, çoğu kişinin aday çıkaramazlar dediği hatırlatarak, İYİ Parti’nin 81 ilde aday gösterildiği söyledi. İlçe başkanları ve yönetimleri ile aday gösterilen tüm belediye başkan adaylarının uyum içerisinde çalışmalarından dolayı mutlu olduğunu belirten Milletvekili Olgun, “Ben 3 yıldır seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyorum. Genel seçimler geçti ardından mahalli seçimler için kolları sıvadık. Gece gündüz halkımızın içindeyiz ve bu seçimlerde de göreceksiniz İYİ belediyecilik ile vatandaşımızı tanıştıracağız.” şeklinde konuştu.

“BOLVADİN BOLVADİN OLALI BÖYLE ZULÜM GÖRMEDİ”

İYİ Parti Bolvadin Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuşan Milletvekili Olgun, Bolvadin ilçesinin çocukluk dönemlerinin geçtiği bir ilçe olduğunu belirterek, “Bolvadin Bolvadin olalı böyle bir zulüm görmedi.” dedi. Bolvadin’e girerken Belediye tarafından yıkılan ancak bir türlü yapılmayan bölgeyi gelen ekip arkadaşlarına gösterirken utandığını belirten İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, şunları söyledi: “Genel seçimlerde bizi her teraziye koydular. Sayın Belediye Başkanı Karayokuş Köyünde bizi teröristlikle itham ederken suçüstü yakalandı. Bizi görünce de köyü terk etti. Şu anda burada bulunan insanlarımızın çoğunu tanıyorum. Hepsinin gözünde bir korku hissediyorum. Önümüzde belediye seçimi var, belediye dükkanım var bize ceza yazar, çocuğumu işten çıkarır diye bir korku var. Sevgili hemşerilerim, ‘haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır’ diye bir söz var. Biz susmayacağız ve dilsiz şeytan olmayacağız.”
ZULMEDENİN ALNINI KARIŞLARIM
Bolvadin halkına “22 yılda ne yaptılar” seslenen Milletvekili Olgun, “Bolvadin belediyesini aldığımız zaman ömrünü belediyeciliğe adamış Nedret Özbek’e iş yaptırmazlar diyenlerin, Özbek başkanımıza zulmetmeye çalışanların alnını karışlarım. Yok öyle bir dava. Bizim kimseden kurkumuz ve çekincemiz yok. Gelin bir kez de İYİ Belediyeciliği deneyim.” dedi. Milletvekili Olgun, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural, Ankara Milletvekili A. Eşref Fakıbaba, Antalya Milletvekili Aykut Kaya, İstanbul Milletvekili Ersin Beyaz, Bursa Milletvekili Hasan Toktaş olarak verilen tüm sözlerin kefili olduğunu da sözlerine ekledi.

Yerel Seçimde Kimin Ne Yapabileceğine Bakılmalı

“MİLLETİN DERDİYLE DERTLENİYORUZ”
İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural ise konuşmasında, milletvekillerinin milletin derdiyle dertlenmesi için halkın sıkıntılarını görmesi için sürekli sahada olmaları gerektiğini belirterek, Afyonkarahisar’a gelen milletvekillerinin bunu yapmak için geldiklerini sıkıntıları mecliste anlatacakları için geldiklerini ifade etti.
Vural, “Biz milletimizin derdiyle dertleniyoruz. Milletvekilleri sadece seçim bölgelerinin milletvekili değil, tüm Türkiye’nin milletvekilidir. İhale lobilerinde değil otel lobilerinde değil halkın içinde olmaları gerektiği için bu arkadaşlarımız da sizlerin ayağına geldi. Ben buradan tüm partilerin belediye başkan adaylarına başarılar diliyorum. Yarışımız hizmet adına olsun, bu güzel insanları birbirine kırdırmak için değil, bu güzel insanları kutuplaştırmak için değil, hizmet edebilmek için olsun.” dedi. Türkiye siyasetinin ayrımcılık ve düşmanlık üzerinden sürdürüldüğünü belirten İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural, “O koltuklar kimsenin malı değildir. O koltuklar bu milletin sizlere bir emanetidir. Onun için ayrımcılık yapmayacaksınız herkese eşit hizmet edeceksiniz.” diye konuştu.

“DİYANET’İN YAPTIĞI HESAP ORTADA”

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu Ramazan ayındaki fitreyi 130 lira olarak açıkladığını belirten Vural şunları söyledi: “Gelin bir hesap yapalım. Bir ailenin sadece gıda için harcayacağı para 15 bin 600 lira. Peki, emekliye reva görülen ne? 10 bin lira. Asgari ücret 17 bin lira. Allah aşkına söyleyin bunlarda vicdan var mı değerli kardeşlerim? Cumhurbaşkanı diyor ki; bütçemizi zorladık ikramiyeleri 3 bin lira yaptık. Demek ki emekliye 3 bin liralık ikramiye verilmesi için zorlanıyorsak bu hükümet maaş veremeyecek duruma getirilmiş demektir. Faiz sebep enflasyon sonuçtur dediler değil mi? Peki ne oldu Bu ne demektir? Yanlış tedavinin sonucu demektir. Bunun cezasını da sizlere ödetmeye kalkıyorlar. Onun için bunlara sandıkta güzel bir ders verin ve sizleri İYİ Belediyecilik ile tanıştıralım.”

“İYİ PARTİ ADAYLARINA BİR ŞANS VERİN”

İYİ Parti Ankara Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğunu belirterek, belediyenin ne gibi hizmetleri olabileceğini iyi bildiğini söyledi. Milletvekili Fakıbaba, “Sizlerin oylarını alabilmek için bol keseden vaatte bulunanlara sakın inanmayın.” dedi. Ülke ekonomisinin 22 yılın sonunda gelinen noktanın oldukça kötü olduğunu dile getiren Milletvekili Fakıbaba, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev sırada kıymanın kilosunun 29 lira olduğunu hatırlattı. Milletvekili Fakıbaba, “Emekliye 1000 TL ikramiye verildiği zaman 35 kilogram kıyma alınabiliyordu. Bugün emekli ikramını 3000 TL’ye çıkardılar ama 6 kilogram kıyma alınabiliyor. Allah aşkına 29 kilogram kıyma nereye gitti? Bu kıymayı kim yedi? Başarılı yönetim halkın refah seviyesini artıran yönetimdir. Siyasi partiler halkın refah seviyesini yükseltmek için iktidara gelir. Ama bu iktidar bunu başaramadığının bir kez daha ortaya koymuştur.” diye konuştu.
Belediye Başkanlarının halkla birlikte hareket edip halkla yaptığı projelerin her zaman yarar sağladığına dikkat çeken Milletvekili Fakıbaba, İYİ Parti Belediye Başkan Adaylarına bir şans verilmesini istedi.

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti