DOLAR 16,6187 0.34%
EURO 17,5782 0.09%
ALTIN 972,970,45
BITCOIN 344341-0,18%
Afyonkarahisar
17°

HAFİF YAĞMUR

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yurdunuseven güven tazeledi – Kocatepe Gazetesi

Yurdunuseven güven tazeledi – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
19 Şubat 2018 13:37
Yurdunuseven güven tazeledi – Kocatepe Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Yurdunuseven güven tazeledi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanlığının olağan 6’ncı seçimli genel kurul toplantısı 17 Şubat Cumartesi günü öğleden sonra Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.
DİVANA ÜNAL BAŞKANLIK ETTİ
AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven tek aday olarak seçim sonucu tekrar güven tazeledi. Genel kurul divanı AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Ömer Ünal’ın Başkanlığında; Divan Başkan Yardımcısı İl Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Sezen, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, İl Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel’den oluştu.
“2019 SEÇİMİYLE İSTİKBAL AYDINLANACAK”
Genel kurul toplantısının açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven yaptı. Anadolu’nun yuva yapıldığı 1071 yılından bu yana bu cennet vatan için şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilere ise acil şifalar dileyen Yurdunuseven; “Afrin’de yedi düvele karşı mücadele veren gözümüzün nuru Mehmetçiklerimize de Allah’tan muzafferiyetler diliyorum. İlimiz bugün tarihi günlerinden birini daha yaşıyor. Bu gün Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ilimizde misafir etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Demokrasimizin olmazsa olmazı olan 6. olağan kongremizi gerçekleştiriyoruz. Kongremizle birlikte önümüzdeki yıl, 2019 yılında istikbalimizi güçlendirecek ve aydınlatacak bir seçim yapacağız” dedi.
AFYON’A 16 YILDA
18 MİLYARIN ÜSTÜNDE YATIRIM
AK Parti’nin 2001 yılında Afyon’da ki ilk toplantısıyla siyaset meydanına çıktığı günden günümüze kadar 17 yıl geçtiğini belirten Yurdunuseven; “Türk Siyasetine damga vuran AK Parti ilimize o günden bu güne önemli yatırımlar kazandırdı. Şehrimiz son 16 yılda 18 milyar liranın üzerinde bir yatırım kazanmıştır. En büyük yatırım da Orman ve Su İşleri Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilmiştir. Ben bu vesileyle Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na, milletvekillerimize, şehrimiz, partimiz adına şükranlarımı sunuyorum. TİK’e göre Afyonkarahisar Türkiye işsizlik ortalamasında işsizliğin en az olduğu 5 ilden biridir. Bundaki etken ise hükümetimizin teşvikleri ile yapılan turizm yatırımlarıdır. Afyonkarahisar özellikle son yıllarda almış olduğu büyük yatırımlarla Ege Bölgesinin parlayan yıldızı haline gelmiştir. Sulama ve ormancılık, ziraat ve hayvancılık, ulaşım, eğitim, sağlık, termal, turizm, sanayi, altyapı başta olmak üzere pek çok alanda büyük gelişim sağlamıştır. Özellikle son yıllarda sağlanan yatırım ve teşviklerden en fazla yararlanan illerden biri Afyonkarahisar olmuştur. Bolvadin, Dinar, Emirdağ, İscehisar, Sandıklı ve Şuhut Organize Sanayi Bölgelerinde 9.300 kişiye istihdam imkânı sağlanmaktadır. KOBİ ve girişimcilere büyük destekler sağlanmaktadır” diye konuştu.
“AFYON LİDER ŞEHİR”
Afyonkarahisar’ın coğrafi konumu ve sahip olduğu genç, çalışkan nüfusu ile her geçen gün daha da büyüdüğünü vurgulayan Yurdunuseven, “İlimiz büyürken kalkınmaktadır. Gelişen ve kalkınan Afyonkarahisar’da iş yeri sayısı yüzde 44 artarak 13.033’e yükselmiştir. Son 15 yılda sigortalı çalışan sayısı yüzde 91 artmıştır. İl nüfusunun yüzde 25’i olan 175.811 kişi sigortalıdır. İl nüfusunun yüzde 15’i olan 112.766 kişi emeklidir. Hükümetimiz döneminde pek çok ilki yaşayan Afyonkarahisar, son 15 yılda muazzam bir gelişim göstererek pek çok sektörde lider konuma gelmiştir. Gıda üretim sektöründe, et, süt, yumurta gibi ürünlerin üretiminde Afyonkarahisar lider şehir olmuştur. Ülkemizde kırmızı et üretiminin büyük bölümü Afyonkarahisar’dan karşılanmaktadır. Yumurta üretiminde de lider şehir Afyonkarahisar olmuş ve ülkemizde yumurta borsası ilimizden belirlenmektedir. Afyonkarahisar; ülkemizde marka haline gelmiş pek çok lezzete ev sahipliği yapmaktadır. Haşhaş, patates, sucuk, lokum, kaymak kiraz gibi pek çok lezzetin üretiminde Afyonkarahisar marka şehir olmuştur. Afyonkarahisar’ın meşhur kirazı şimdi sınırları aşarak Çin’e ihraç edilmeye başlamıştır. Teknolojik seralarda üretilen domateslerin büyük bölümü yurt dışına gönderilmekte olup yılda takriben 17.000 ton teknolojik sera ürünü domates üretilmektedir” şeklinde konuştu.
YATAK KAPASİTESİ
30 BİNE ULAŞACAK
Afyonkarahisar’ın şifalı kaplıcaları ile termal turizmin başkenti olduğunu söyleyen Yurdunuseven sözlerine şöyle konuştu:  “Türkiye’deki toplam termal yatak kapasitesinin yüzde 33’ü Afyonkarahisar’dadır. İlimizde 10 adet 5 yıldızlı otel bulunmakta olup, 25.000 yatak kapasitesi vardır. Yatırımların devam ettiği tesislerle, otellerdeki yatak kapasitesi takriben 30 bine ulaşılacaktır. Son yıllarda termal ile birlikte kongre turizminde de önemli bir seviyeye gelinmiştir. Ülkemizdeki pek çok alanda önemli kongre çalıştay ve toplantılar Afyonkarahisar’da geçekleştirilmektedir”
MİLYARLARCA
 LİRALIK YATIRIM
Afyon’un AK Parti’nin iktidara geldiği günden bu güne kazandığı yatırımlara değinen Yurdunuseven şunları söyledi: “Afyonkarahisar, AK Parti iktidarı ile milyarlarca lira yatırım kazanmıştır. Şehrimize yapılan bazı kamu yatırımlarından söz etmek istiyorum. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2 milyar 510 milyon TL, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı 3 milyar 770 milyon TL, TOKİ bir milyar 184 milyon TL’dir. İller Bankası, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, KOSGEB, KÖYDES, Kalkınma Ajansı Üniversite, Emniyet yatırımları, İl Özel İdaresi, Sosyal Güvenlik olmak üzere ilimiz toplam 18 milyar liralık bir yatırım kazanmıştır”
ORMAN BAKANLIĞI’NDAN
15 YILDA 2 MİLYAR
510 MİLYON TL
Şehrin bugünü kadar geleceğini de düşünerek yapılan yatırımların şehri ihya ettiğini söyleyen Yurdunuseven; “Şehrimize son 15 yılda Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından rekor bir yatırım yapılmıştır. 2 milyar 510 milyon TL’lik yatırımlar arasında; Afyonkarahisar’a yılda 34 milyon metreküp içme suyu sağladık. Afyonkarahisar şehir merkezi ve ilçelerimizin içme suyu problemi kökünden çözüldü. 38 baraj ve 21 gölet inşa edildi. 527 bin 720 dekar arazi sulamaya açıldı ve çiftçilerimize yıllık 580 milyon TL zirai gelir artışı sağlandı. 213 dere ıslahı tamamlandı, 104 milyon fidan toprakla buluştu. 11 Bal Ormanı ve 5 şehir ormanı tesis edildi. Orman köylülerimiz için yeni gelir kapıları açıldı. Milli Park ve Tabiat Parklarımız ile vatandaşlarımız tabiatla buluştu. 1 meteoroloji radarı kuruldu, 42 Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu, 1 Havaalanı Meteoroloji Gözlem İstasyonu, 1 Yıldırım Tespit ve Takip Sistemi kuruldu” ifadelerini kullandı.
AFYON SEÇİMLERDE MAHCUP ETMEDİ
Afyonkarahisar’ın her seçim Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy ile AK Parti’ye destek vererek kendilerini mahcup etmediğini dile getiren Yurdunuseven; “AK Parti Türkiye genelinde 1 Kasım 2015 seçimlerinde yüzde 49,48 alırken ilimizde ise AK Parti yüzde 63,2 oy almıştır. Yine 16 Nisan referandumunda Türkiye genelinde yüzde 51,4 evet çıkarken ilimizde ise yüzde 64,6 evet çıkmış ve her seçim olduğu gibi şehrimiz hükümetimize Türkiye ortalamasının üzerinde bir destek vermiştir. Bizler, köklü devlet geleneğimizin üzerine bina edildiği ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesini siyasetinin merkezi olarak görüyor, bu temel amaç ve hedefler doğrultusunda, ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ anlayışını sarsılmaz bir ilke olarak kabul ediyoruz. Ben bu vesileyle tüm gönüldaşlarımıza teşekkür ediyor, Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum” ifadelerine yer verdi. Yurdunuseven daha sonra Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Afyonkarahisar mermerinden yapılmış bir hediye takdim etti.
AFYON ŞEHRİ AK PARTİNİN BABA OCAĞIDIR
AK Parti İl eski Başkanı, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti kongresinin ülke ve millet için hayırlı uğurlu olmasını diledi. İl Başkanlığını da yaptığı partisinin Afyonkarahisar’da kurulma bahtiyarlığını yaşadıklarını aktaran Çoban, “AK Partimiz bütün engellere rağmen milletimizin teveccühünü kazanmaya devam ediyor. Bu başarıda emeği olan üyelerimize, partililerimize, teşkilat mensuplarımıza ve milletvekillerimize en derin şükranlarımızı sunuyoruz. Afyon şehri AK Parti’nin baba ocağıdır. Afyonlu vatanının zerresine sahip olduğu gibi, partisine, liderine de sadakatle eşsiz bir vefa timsali sergiler. Kurtuluş savaşının Kocatepe’si, bağımsız Türkiye meşalesinin yakıldığı bu topraklar yeniden güçlü Türkiye’yi kuran AK Partiye kucak açarak ev sahipliği yapmıştır. 15 Temmuz’da AK Parti vatan savunmasının kalesi olmuştur” dedi.
GENEL KURULA YOĞUN KATILIM
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığının olağan seçimli 6’nci genel kurul toplantısına; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı.
YURDUNUSEVEN BAŞKAN SEÇİLDİ
Toplam 654 delegeden, 403 delegenin oy kullandığı seçim sonucu 391 oy geçerli sayıldı. Sandıktan 12 zarf da boş çıktı. Tek aday ve liste ile seçime katılan AK Parti İl Yönetim Kurulu Başkanlığına Av. İbrahim Yurdunuseven seçildi.

 

 

“Bundan sonra üzerimize daha büyük işler düşüyor”

 

Seçimin ardından partililere hitap ederek teşekkür konuşması yapan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Kongremiz şehrimize hayırlıuğurlu olsun. Bundan sonra üzerimize daha büyük işler düşüyor” dedi

 

AK Parti İl Başkanı Yurdunuseven, partisinin 6’ncı olağan kongresinin şehre hayırlı olmasını diledi. “Bundan sonra üzerimize daha büyük işler düşüyor” diyen Yurdunuseven, “2019 için daha yoğun bir tempo daha yoğun çalışma bizleri bekliyor. Önümüzde iki seçim var.  İnşallah Allah utandırmaz diyor ve bismillah diyerek görevimize devam ediyoruz. Bizdeki bayrak yarışı diğerlerinden çok farklıdır. Yarış yaparken bayrağa teslim edenler bir kenara çekilip oturmaz, yine bu yarışı sürdürür. Yeni yönetimde görev alan kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun. Allah utandırmasın. Bugüne kadar bizimle aynı yolda yürüyen önceki yönetimde yer alan kardeşlerimize de çok teşekkür ediyor haklarını helal etmelerini istiyorum. Bugüne kadar il başkanlığından sandık kurulu başkanlığına kadar her kademe çalışan üyelerimize, kadın ve gençlik kollarımıza, ilçe başkanlarıma, belediye başkanlarımıza, il genel meclisi üyelerine teşekkür eder, ebediyete intikal edenlere Allah’tan rahmet dilerim. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum, Allah yar ve yardımcımız olsun.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.