Yurdunuseven Hocalı şehitlerini andı

Yurdunuseven Hocalı şehitlerini andı

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Hocalı Katliamı’nın 29. Yıl Dönümü” adlı resim sergisinin açılışında katliamın yıl dönümü vesilesiyle Azerbaycan-Ermenistan arasındaki çatışmalarda şehit olan askerleri ve katliamı yaşayan herkesi rahmetle yâd etti

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekili Tutuklu ve Hükümlü Hakları Komisyonu Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, 26 Ocak Hocalı Katliamı’nın yıl dönümünde Azerbaycan Büyükelçiliği’nin TBMM himayesinde düzenlediği “Hocalı Katliamı’nın 29.Yıl Dönümü” adlı resim sergisinin açılışına Meclis Başkanı Mustafa Şentop ile beraber katıldı.
“KATLİAMIN KAN DONDURUCULUĞU SERGİDE GÖRÜLDÜ”
Sergi açılışından sonra açıklama yapan İbrahim Yurdunuseven, Türk halkının aynı kandan ve aynı candan olduğu kardeş ülke Azerbaycan’ın Hocalı Beldesi’nde, Ermeni askerlerce yapılan katliam acısını her yıl derinden hissedildiğini belirterek, “Bu alçak ve kalleşçe katliamının izlerini silmek ve unutturmak isteyenlere karşı iki devlet tek millet olduğumuz Azerbaycan halkının ilelebet yanında olmaya devam edeceğiz. Ermeni katliamı yalanıyla kendi pisliklerinin üstünü örtmeye çalışanlara da müsade etmeyeceğiz. Bir gece yarısı haince düzenlenen katliamda resmi rakamlara göre 83 çocuk, 106 kadın ve 70’ten fazla yaşlı dâhil olmak üzere toplam 613 sakin öldürülmüş, toplam 487 kişi ağır yaralanmıştır. Bin 275 kişi ise rehin alınmış ve 150 kişi ise kaybolmuştur. Bu zulmü yaşayan vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle yâd ediyorum. Azerbaycan Büyükelçiliğimizin kendi gibi büyük acılar yaşamış milletimizin meclisinde düzenlediği ‘Hocalı Katliamının 29.Yıl Dönümü’ adlı serginin açılışını gerçekleştirdik. Katliamın ne kadar kan donduran cinsten olduğunu birkez daha derinden hissettiğimiz bu serginin iki devlet içinde hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
“TÜM ŞEHİTLERE
ALLAH RAHMET EYLESİN”
İbrahim Yurdunuseven, geçen yıl Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ bölgesinde Ermenistan’a karşı sağladığı ezici üstünlük sonrası işgal edilen toprakların kurtarıldığını ifade etti.
Yurdunuseven şunları kaydetti: “Katliamın ve işgalin üzerinden 28 yılın geçmesinin ardından tacizlerini sürdüren Ermenistan sonunda Türk milletinin gazabıyla karşılaşmış ve tabiri caizse dünyadan yardım dilenmiştir. Bu savaş süresinde dahi kalleşçe ve alçakca saldırılarını sürdürerek sivil yerleşimleri hedef alan Ermenistan’a en güzel cevabı Azerbaycan ordusu ve SİHA’larımız nefes dahi aldırmayarak vermiştir. Tarih boyunca Türk milletinin sabrını zorlayan her unsur gibi Ermenistan’a da gereken yapılmıştır. Azerbaycan’ın askerî ve diplomatik zaferi ile sonuçlanan savaşın ardından yeniden imar çalışmaları başlatıldı ve yerinden edilmiş on binlerce Azeri kardeşimiz topraklarına geri döndü. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da üzerinde hassasiyetle durduğu iki devlet tek millet arasındaki saflar savaşla birlikte daha da sıklaşmıştır. Nitekim tarih boyunca her zaman olduğu gibi Aziz Milletimiz nerde bir zulüm görse zalimin karşısında ezilenin yerinde dimdik ve çok daha bütün bir halde durmuştur. Katliamın yıl dönümü vesilesiyle bugüne kadar Azerbaycan-Ermenistan arasındaki çatışmalarda şehit olan askerleri ve katliamı yaşayan herkesi rahmetle yâd ediyorum.”>> Burak AYDIN’ın Haberi

 

YASAL UYARI

Kocatepe Gazetesi’ne ait haberlerin alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır. Haberlerin belirli bir kısmını alarak yada başlığını değiştirerek veyahut alt üst edilerek de (gazeteci tabiri ile takla attırıp) alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde de yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi