Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Zeybek, “Gayemiz Şehrimizi Daha Güzel Bir Şehir Yapmak”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek tarafından hayata geçirilen üst yapı seferberliği kapsamında şehrin dört bir yanında yapılan kaldırım ve kavşak yenileme çalışmaları sürüyor. Bedesten Kavşağı ve Kurtuluş Caddesi kaldırım çalışmalarını yerince inceleyen Mehmet Zeybek ekiplerden bilgi aldı.

Zeybek, “Gayemiz Şehrimizi Daha Güzel Bir Şehir Yapmak”

Afyonkarahisar Belediyesi şehir genelinde çalışmalarına devam ediyor. Başkan Mehmet Zeybek’te sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyerek ekiplerden bilgi aldı. Zeybek’in ilk ziyaret noktası Bedesten Kavşağı oldu. Halk arasında Havuzlu Çarşı olarak bilinen güzergâhta yapılan yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar ile Bedesten Kavşağı tamamen yenileniyor. Peyzaj alanları, oturma bankları, havuz düzenlemeleri, fotoğraf çekinme alanları ile adeta bir cazibe merkezi haline gelecek. Çalışmaların kısa sürede bitirileceği belirtildi.

Zeybek, “Gayemiz Şehrimizi Daha Güzel Bir Şehir Yapmak”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İkinci ziyaret noktası ise Kurtuluş Caddesi oldu. Kurtuluş Caddesi’nde kaldırımlar baştan aşağı yenileniyor. Deforme olmuş kaldırımlar kendi tesisimizde ürettiğimiz parke taşlar ile yeniden düzenleniyor. Başkan Mehmet Zeybek’te çalışmaları yerinde takip etti, ekiplere kolaylıklar diledi. Canla başla çalıştıklarını belirten Zeybek, Kurutuluş Caddesi’nde de çalışmaların kısa süre içinde tamamlanacağını söyledi.

Zeybek, “Gayemiz Şehrimizi Daha Güzel Bir Şehir Yapmak”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BEDESTEN KAVŞAĞI VE KURTULUŞ CADDESİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Afyonkarahisar’ın her geçen gün gelişip güzelleştiğine dikkat çeken Başkan Zeybek, “Bedesten Meydanı, şehrimizin tarihi dokusunu yansıtan, aynı zamanda birçok hatırayı da içinde barındıran, toplumsal buluşma noktası olarak şehrimizin simgesi haline gelmiştir. Düzenleme projesiyle meydanın daha işlevsel, estetik ve çevre dostu bir şekilde geliştirilmesini amaçlıyoruz. Şehrimizin kültürel mirasına saygı göstererek, modern ihtiyaçları da göz önünde bulundurarak bir denge oluşturmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Ambaryolu kavşağında bulunan “Kadınanalar’ simgelerini buraya taşıyacağız. Kavşak düzenlememizde peyzaj alanları, oturma bankları, havuz düzenlemeleri, fotoğraf çekinme alanları bulunacak. Bu projemizi bölge esnafımızla da paylaştık. Esnafımız yeni yapılacak düzenlemeyi çok beğendi. Kurtuluş Caddesi’nde kaldırımlarımızı yeniliyoruz. Yaya güvenliği ve konforunu sağlamak adına başlattığımız üst yapı atağı kapsamında pek çok noktada kaldırımlar yenilendi. Ekiplerimiz var gücü ile çalışıyor. Gayemiz şehrimizi daha güzel bir şehir yapmak. Yatırımlarımız Afyonkarahisar’ımıza hayırlı olsun.” dedi.