Zeybek: Gerginlik  isteyenlere milletimiz fırsat vermeyecek

Zeybek: Gerginlik isteyenlere milletimiz fırsat vermeyecek

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Dinar İlçesi’nde bir ölüm ve bir yaralama ile sonuçlanan olayın derin üzüntü yaşattığını, ‘Türk-Kürt’ gerginliği oluşturmak isteyenlere milletin fırsat
vermeyeceğini belirtti

 

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Dinar İlçesi’nde iki grup arasında çıkan kavganın silahlı saldırıya dönmesinden dolayı Van nüfusuna kayıtlı bir kişinin öldüğü, bir kişinin yaralandığı olaydan derin üzüntü duyulduğunu ifade etti.
“SÖZDE MİLLETVEKİLİNİN AÇIKLAMASI GERÇEĞİ YANSITMIYOR”
Sözde milletvekilinin, olayla ilgili yaptığı açıklamanın asla gerçeği yansıtmadığının altını çizen Zeybek, “Sözde Milletvekilinin ‘Kürtler katlediliyor’ şeklinde ifadesi de tamamen Türk ve Kürt kardeşlerimiz arasına nifak sokarak birliğimize leke getirmektedir. Terör örgütlerinin sözcülüğünü yapanlar bu milletin gerçek savunucusu olamazlar. Sözde milletvekilinin, ‘Olayı duyan aile bireyleri ve akrabalar Afyon’a gitmeye çalışıyor fakat Afyon Belediye Başkanı, İl Emniyet Müdürü ve Savcısı gelin gerekli belgeleri imzalayın ve cenazenizi alın gidin zaten Afyon’a kimliğinde Van yazan kimse alınmayacak boşuna uğraşmayın.’ açıklamaları tamamen hayal ürünüdür. Bu şahsın Kürt kardeşlerimizin ilimizde katledildiği yönündeki sözlerini şiddetle kınıyoruz. Olayda yaşamını yitiren kardeşimizin cenazesi Belediyemiz tarafından tahsis edilen özel bir araçla gönderilmiştir. Sözde vekilin savunduğu siyasi üslubun nifak sokmadan öteye gitmediğini kamuoyumuzun bilgisine sunarız. Gerçeği yansıtmayan açıklamalarla ilgili hukuki haklarımız saklıdır.” dedi.
>> Kocatepe Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi