Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ziraat Bankası 770 Personel Alacak

Ziraat Bankası 770 personel alacak. Alım yapılacak pozisyonlar başvuru şartları belli oldu.

Ziraat Bankası 770 personel

Ziraat Bankası’nda alım yapılacak pozisyonlar ve başvuru şartları belli oldu.

Hangi Pozisyonlarda Alım Yapılacak?
Uzman Yardımcısı, Servis Görevlisi ve Müfettiş Yardımcısı pozisyonlarında personel alınacak.

Başvuru Şartları Neler?
1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2. 01.01.1994 ve sonrası doğumlu olmak, (18 yaşını doldurmuş olmak)
3. Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak,
4. Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,
5. Bankacılık Kanununa göre Bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,
6. Yurt içinde ve yurt dışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmamak (resmi sağlık kurulu raporu ile belgelenir),
7. Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak,
8. Yazılı sınava İdari alandan katılacak adaylar için; Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Bankacılık, Finans, Muhasebe, Uluslararası Finans, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Sermaye Piyasası, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, İşletme Yönetimi ve Yönetim Bilişim Sistemleri ile bankacılık mesleğiyle ilgili bölümlerinden veya üniversitelerin İletişim, Ekonometri, İstatistik, Aktüerya, Matematik, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Fizik, Tarım Ekonomisi bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da Eylül 2024 itibari ile mezun olacağına dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak. Yazılı sınava Mühendislik alanından katılacak adaylar için; Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren ;Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Finans Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Metalurji Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da Eylül 2024 itibari ile mezun olacağına dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak, 9. Daha önce T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Uzman Yardımcılığı Sınavı’nın mülakat aşamasında elenmemiş olmak,
10. Adaylar başvuru sırasında mezuniyetlerine göre İdari Alan veya Mühendislik Alanıtercihi yapacaklardır.
Ziraat Bankası Uzman Yardımcısı Alımı:
Ziraat Bankası İstanbul’da çalıştırılmak üzere 150 uzman yardımcısı alımı yapacak.
Uzman Yardımcısı Başvuru Şartları:
Sınav süreci yazılı ve mülakat olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır. Çalışma ili İstanbul’dur.
Yazılı sınav İstanbul Üniversitesi tarafından 3 merkezde (Ankara, İstanbul-Anadolu, İstanbul-Avrupa) 10 Ağustos 2024 Cumartesi günü saat 14:00’da gerçekleştirilecektir.
Üniversite, gerekli hallerde adayların sınava gireceği yerleri önceden duyurmak kaydıyladeğiştirebilecektir.
Mülakat süreci Bankamız tarafından yürütülecektir.
Ziraat Bankası Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Ekranı:
Bahsedilen ilana başvurmak isteyen adaylar https://ziraatbankisealim.istanbul.edu.tr bu link üzerinden başvuru yapabilirler.

Ziraat Bankası Servis Görevlisi Alımı
Ziraat Bankası Türkiye genelinde servis görevlisi alımı gerçekleştiriyor. Duyurulan ilana göre, 600 servis görevlisi alımı yapılacak.

Servis Görevlisi Alımı Başvuru Şartları:
Servis Görevlisi unvanlı personel, Bankamız ilçe şubelerinde yerel personel olarakistihdam edilecek olup, ilan edilen illerde ve bağlı ilçelerinde ikamet eden adaylar tercih nedeni olacaktır, (Mülakat sırasında adayın başvurduğu ilde yaşamını sürdürdüğüne dair gerekli araştırma yapılacaktır.)

Adaylar EK-1 Ziraat Bankası Servis Görevlisi Alımı Yapılacak İller tablosunda ilan edilen iller için tek tercihte bulunabileceklerdir. Adayın görev alacağı şube Banka tarafından belirlenecektir.
Yapılacak mülakat sonucunda başarılı olan adayların atandıkları ilçe şubelerinde en az 3 yıl görev yapma zorunluluğu bulunmaktadır. Adaylar atandıkları görev yerinde her ne koşulda olursa olsun 3 yıl süre ile görev yeri değişikliği talebinde bulunamaz. Adayların başvuru yaparken bu hususları dikkate almaları ve görev yapmak istedikleri il tercihini buna göre yapmaları gerekmektedir.
Sınav süreci yazılı ve mülakat olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır.
Yazılı sınav İstanbul Üniversitesi tarafından 11 merkezde (Ankara, Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İzmir, İstanbul-Anadolu, İstanbul-Avrupa, Van) 10 Ağustos 2024 Cumartesi günü saat 14:00’da gerçekleştirilecektir.
Üniversite, gerekli hallerde adayların sınava gireceği yerleri önceden duyurmak kaydıyla değiştirebilecektir. Mülakat süreci Bankamız tarafından yürütülecektir.

Müfettiş Yardımcısı Alımı Başvuru Şartları:
Sınav süreci yazılı ve mülakat olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır. Çalışma ili İstanbul’dur.
Yazılı sınav İstanbul Üniversitesi tarafından 3 merkezde (Ankara, İstanbul-Anadolu, İstanbu-Avrupa) 10 Ağustos 2024 Cumartesi günü saat 14:00’da gerçekleştirilecektir.
Üniversite, gerekli hallerde adayların sınava gireceği yerleri önceden duyurmak kaydıyla değiştirebilecektir. Mülakat süreci Bankamız tarafından yürütülecektir.

BAŞVURU EKRANI:
Ziraat Bankası 770 personel alımı başvurusu, “https://ziraatbankisealim.istanbul.edu.tr/login” adresi üzerinden alınıyor. Başvuru yapanlar 650 lira olan başvuru ücretini de anlaşmalı bankalara yatıracak.