Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

150 bin liralık evlilik kredisi şartları neler?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamuoyu ile paylaştığı Aile ve Gençlik Bankası’na ilişkin ayrıntılar sonrasında yeni evlenecek olan gençler de 150 bin liralık kredinin şartlarını merak etmeye başladı. İnternet ortamında 150 bin evlilik kredisi şartları neler? Başvuru şartları neler? Evlilik kredisi başvurusu nasıl yapılır? sorularının cevapları araştırılıyor.

150 bin liralık evlilik kredisi şartları neler?

Yeni evlenecek olan gençlere yönelik 150 bin liralık kredi ile ilgili beklenti günlerdir gündemdeki yerini koruyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Aile ve Gençlik Bankası ile ilgili gelişmeler kamuoyu tarafından da yakından takip ediliyor.
KREDİLER FAİZSİZ Mİ OLACAK?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Aile ve Gençlik Bankası yasa teklifine ilişkin taslak metni hazırlandı, önümüzdeki hafta Meclis gündemene gelmesi bekleniyor. Taslağa göre, krediden faydalanmak isteyen gençler başvurularını e-Devlet üzerinden yapacak.
BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
Aile ve Gençlik Bankası’nın ilk ürünü gençlere yönelik kredi paketi olacak. Yeni evlenecek gençlere 150 bin liralık faizsiz kredi, ilk iki yıl ödemesiz ve 5 yılda geri ödemeli olarak verilecek. Kredi paketi için ise deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlara öncelik verilecek. Kredi miktarı belirlenirken ise kişilerin gelir durumu esas alınacak. Geçerli yaş sınırı ise daha sonra açıklanacak.
Aile ve Gençlik Bankası, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan temsilciler tarafından oluşturulacak ve fon gibi çalışacak. Maden, doğalgaz ve petrol gelirlerindeki devlet payının bir bölümü Aile ve Gençlik Bankası fonuna aktarılacak. Hayata geçirilecek projelere göre ise fona aktarılan pay yükseltilecek.