Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2024’de En Fazla Ödeneği Milli Eğitim Aldı

2024 yılının ikinci İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, 2024 yılı ödeneğinden en fazla pay alan 3 kuruluş içerisinde ilk sırada 1 milyar 440 milyon TL ile ödenek ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yer aldığını belirtti

2024 yılının ikinci İl

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, il genelindeki yatırımlar ile devam eden iş ve işlemlerin koordineli bir şekilde sürdürülebilmesi için kamu, kurum ve kuruluşları arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla 2024 yılının ikinci İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.

Valilik B Blok toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın yanı sıra; Kaymakamlar, Belediye Başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldılar. Vali Yiğitbaşı, toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek, yerel seçimler sonrası belediye başkanlığı görevine seçilen tüm belediye başkanlarını tebrik etti.

2024’DE EN FAZLA ÖDENEĞİ MİLLİ EĞİTİM ALDI

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, 2024 yılı yatırım programında KÖY-DES yatırımları hariç 643 adet projenin yer aldığını kaydetti. Vali Yiğitbaşı, projelerin toplam yatırım bedelinin yaklaşık 30 milyar TL olduğunu söyledi. Projelerin nakdi gerçekleşme oranının yüzde 10, fiziki gerçekleşme oranının yüzde 24 olduğunu açıklayan Vali Yiğitbaşı, “2024 yılı itibariyle projelerimizin yüzde 95’i tamamlanmış, 182’si devam etmekte, 347’si ihale aşamasındadır. 2024 yılı ödeneğinden en fazla pay alan 3 kuruluşumuza baktığımızda ilk sırada 1 milyar 440 milyon TL ile ödenek ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüdür. İkinci sırada 1 milyar 94 milyon TL ödenek ile TCDD 7. Bölge Müdürlüğü ve üçüncü sırada ise 720 Milyon TL ödenek ile İl Sağlık Müdürlüğü yer almaktadır. Yatırımlarımızın sektörel dağılımına baktığımızda ise kamu hizmetleri ve sosyal alanda 229 proje, ulaştırma haberleşme alanında 165 proje ve tarım alanında da 110 proje yer almaktadır.” dedi. Vali Yiğitbaşı konuşmasının son bölümünde tüm yatırımcı kuruluşlara teşekkür etti. Toplantı yatırımcı kuruluşların Bölge Müdürleri Afyonkarahisar genelinde devam eden yatırımlar hakkında ayrıntılı sunumlar yapmasıyla devam etti. Toplantı talep ve isteklerin alınması, önceki toplantıda alınan kararların sonucunun değerlendirilmesi ve görüş alışverişinde bulunulmasıyla tamamlandı.

2024’DE EN FAZLA ÖDENEĞİ MİLLİ EĞİTİM ALDI