Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

88 Yaşındaki Hasta, Karaciğerindeki Kistten Kurtuldu

Sandıklı Devlet Hastanesi’nde 88 yaşındaki bir hasta, “usta işi” müdahale ile sağlığına kavuştu

Sandıklı Devlet Hastanesi’nde 88

Şiddetli karın ağrısı ile Sandıklı Devlet Hastanesi’ne başvuran, geçmişte bilateral inguinal herni (iki taraflı kasık fıtığı) ameliyatı olduğu bilgisini veren 88 yaşındaki erkek hastaya tetkik için ultrasonografi yapıldı. Ultrasonografide hastanın karaciğerinin sol bölümünde 6 santimerte çaplı basit doku kisti olduğu ve safra kesesinde de duvara yapışık görünümde birkaç tane milimetrik boyutlarda taş olduğu tespit edildi.

88 Yaşındaki Hasta, Karaciğerindeki Kistten Kurtuldu

Aynı zamanda yüksek tansiyon hastası olduğu da öğrenilen hastanın kistinin ve taşlarının temizlenmesine karar verildi. Ardından laparoskopik kolesistektomi, laparoskopik kist boşaltımı ve parsiyel kistektomi işlemleri uygulandı.

Opr. Dr. Resul Sarıgül ve ekibi tarafından, hastanede ilk defa gerçekleştirilen bu işlemler diğer ameliyatlar gibi büyük kesi açılmadığı için hastaneden taburculuk ve iyileşme süreci de kısalıyor. İşlemlerin ardından hastanede takibe alınan sonra durumunda herhangi bir olumsuzluk gözlenmeyen ve genel durumu düzgün seyreden hastamız, şifa ile taburcu edildi. Bir süredir çektiği ağrılardan kurtulan hasta ve yakınları, Dr. Sarıgül nezdinde, tedavisinde görevli sağlık personeline teşekkür etti.

88 Yaşındaki Hasta, Karaciğerindeki Kistten Kurtuldu