Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Afyon Lisesi’nin YKS başarısı göz doldurdu

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre Afyonkarahisar’ın köklü tarihi geçmişe sahip okulu olan Afyon Lisesi yeni bir başarıya imza attı. Afyon Lisesi’nden 54 öğrenci istedikleri bölümlere yerleştiler

Afyon Lisesi’nin YKS başarısı göz doldurdu

Afyon Lisesi’nden mezun olan öğrenciler YKS yerleştirme sonuçlarına göre; Boğaziçi Üniversitesine, Ankara Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi, İzmir Dokuz Eylül, Marmara Üniversitesi gibi birçok başarılı üniversiteye kayıt hakkı kazandılar.
Aralarında Uluslararası İlişkiler, İç Mimarlar, Hukuk, Tıp, Diş Hekimliği, İktisat ve Yazılık mühendisliğinin de bulunduğu bölümleri kazanan Afyon Lisesi öğrencilerinin başarıları veliler ve öğretmenler tarafından da takdirle karşılandı. 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre Afyon Lisesinden 54 öğrenci istedikleri bölümlere yerleştiler. YKS’de Afyon Lisesi öğrencilerinin iyi sonuçlar aldığını belirten Okul Müdürü Ramazan Balkan, “YKS’de iyi sonuçlar aldık. 54 Öğrencimiz istedikleri bölümlere yerleştiler. Çok çalıştı ve kazandılar. YKS’de okulumuzun başarılı olması için gayret gösteren öğretmen ve çalışkan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Lisemiz tarihteki başarısını sürdürüyor.” dedi.