Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyonkarahisar TOHM Sporcuları U-17 Avrupa Güreş Şampiyonasında Türkiye’yi Temsil Edecek

Sırbistan’ın Novi Sad kentinde 27-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan U-17 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Türkiye’yi gururlandıracak sporcular belli oldu. Afyonkarahisar TOHM (Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi) sporcularından Buğra Kavak, Yakup Çöl ve Fatih Aydın, mindere çıkarak Türkiye’yi ve Afyonkarahisar’ı temsil edecek.

Sırbistan’ın Novi Sad kentinde

Afyonkarahisar TOHM bünyesinde uzun süredir yoğun bir şekilde hazırlıklarını sürdüren genç güreşçiler, şampiyonada büyük başarılar elde etmek için ter dökecek. Her biri kendi kilosunda yetenek ve azimleriyle dikkat çeken bu sporcuların hedefi, şampiyonadan madalyalarla dönmek.

Temsilcilerimiz:

  • Buğra Kavak (45 Kg): Henüz genç yaşına rağmen güreşte gösterdiği üstün performansla dikkat çeken Buğra Kavak, 45 kg kategorisinde mücadele edecek. Antrenörleri, Kavak’ın disiplinli çalışmaları ve teknik bilgisi sayesinde büyük başarılar elde edeceğine inanıyor.
  • Yakup Çöl (51 Kg): 51 kg kategorisinde Türkiye’yi temsil edecek olan Yakup Çöl, güçlü rakiplerine karşı sergileyeceği performansla göz doldurmayı hedefliyor.
  • Fatih Aydın (71 Kg): 71 kg kategorisinde mindere çıkacak olan Fatih Aydın, güreşe olan tutkusuyla biliniyor. Aydın, uzun süreli antrenmanlarının meyvelerini bu şampiyonada toplamak istiyor.

Afyonkarahisar TOHM antrenörleri ve sporcuları, şampiyonaya katılmadan önce yaptıkları açıklamalarda, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için hazır olduklarını belirttiler. Antrenörler, sporcuların mental ve fiziksel olarak üst düzeyde olduklarını ve turnuvadan büyük başarılarla döneceklerine inandıklarını vurguladılar.