Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK Parti’de Adaylık İçin Başvuru Süreci Başladı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, belediye başkanlıkları için Aday Adaylığı sürecinin 9-17 Kasım tarihleri arasında, belediye meclis üyelikleri için ise 9 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında başvuru yapılabileceğini duyurdu.

AK Parti’de Adaylık İçin Başvuru Süreci Başladı

AK Parti, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi aday adaylığı başvurularını almaya başladı. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, yazılı bir basın açıklaması yaparak,  31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri sürecinin başladığını duyurdu. Uluçay, belediye başkanlıkları Aday Adaylığı sürecinin için 9-17 Kasım tarihleri arasında, belediye meclis üyelikleri için ise 9 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında başvuru yapılabileceğini söyledi.

ÖNCE E-BAŞVURU YAPILACAK

Adaylık ön başvurularının basvuru.akparti.org.tr adresinden e-başvuru olarak yapılması gerektiğini kaydeden Uluçay, “Başvuruların kesinleşmesi için aday adaylarının sistemden aldığı formu ıslak imzalı bir şekilde İl veya İlçe Başkanlıklarımıza teslim etmesi gerekmektedir. Aksi halde başvurular işleme koyulmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

19 KASIM’DA TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILACAK

Uluçay açıklaması şöyle tamamladı: “Başvuru sürecimiz tamamlandıktan sonra il ve ilçe belediye başkanlıkları teşkilat temayül yoklaması partimizin belirlediği yerde 19 Kasım tarihinde genel merkez yetkililerimizin katılımıyla online olarak gerçekleştirilecektir. Sürecin partimiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor, aday adayı olacak dava arkadaşlarımıza bu kutlu yolda başarılar diliyoruz.”