Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AKÜ Turizm Fakültesi’nde 6 Farklı Etkinlik Düzenlendi

AKÜ Turizm Fakültesi’nde 6 farklı etkinlik düzenlendi. AKÜ’nün farklı birimlerinden öğretim üyelerinin ve sektör profesyonellerinin konuşmacı olarak yer aldığı etkinliklerde çeşitli konular ele alındı.

AKÜ Turizm Fakültesi’nde 6 Farklı Etkinlik Düzenlendi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesinde “Akademi, Sektör ve Öğrenci Buluşmaları Etkinlikleri” kapsamında 13-17 Kasım 2023 tarihlerinde altı etkinlik gerçekleştirildi.

httpswww.kocatepegazetesi.comaku-turizm-fakultesinde-6-farkli-etkinlik-duzenlendi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Özge Öztürk Demirayak’ın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte il kültür turizm müdürlüklerinin turizm amaçlı destinasyon yönetimindeki rolü ele alındı ve Afyonkarahisar Turizmi üzerine değerlendirmelerde bulunuldu. Korel Thermal Resort Clinic & Spa Otel Halkla İlişkiler Sorumlusu Ayşe Turunç’un katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte; otel işletmelerinde misafir ilişkilerinin önemi ve misafir ilişkileri yönetimi konuları tartışıldı. Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Fatih Özaslan’ın katılımıyla Selçuklu Mutfak Kültürü ve Osmanlı Mutfak Kültürü ile Osmanlı Mutfağında deniz ürünlerinin kullanımı konuları konuşuldu. Şef Gani Topdemir ve Şef Yüşa Akif Korkut’un katılımıyla Sushi çeşitleri ve sarım teknikleri uygulamalı olarak anlatıldı. Ekmek Ustası Şef Deniz Aygün, ekmeğin yapısı ve yapım süreçlerine ilişkin bilgi verdi. Bilgilendirme aşamasının ardından Turizm Fakültesi Pasta ve Unlu Mamuller Mutfağında uygulama yapıldı. Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Bilge Akdeniz ise doğal gıda renklendiricileri konusu ele alarak, Akdeniz, gıdalarda renklendirici olarak kullanılabilecek doğal ürünleri ve özelliklerini aktardı.