Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Arslan’dan Afyon Lezzetlerini Tatmaya Davet

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, TBMM Genel Kurulu ve TBMM TV’yi ekran başında izleyenleri, Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’a davet etti. Arslan, “TBMM Genel Kurulunu ve Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşlarımızı en özel lezzetlerini yerinde tatmak, doğal ve kültürel güzelliklerini görmek için Afyonkarahisar’a davet ettik.” dedi.

Arslan’dan Afyon Lezzetlerini Tatmaya Davet

Milletvekili Arslan, Türkiye’yi Afyonkarahisar’ın Lezzetlerini Tatmaya Davet Etti

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda söz alarak bir konuşma yaptı. Konuşmasında, Tüm Türkiye’yi Gastronomi şehri Afyonkarahisar’ın lezzetlerini, doğal ve kültürel güzelliklerini görmeye davet etti.

 

“TÜM TÜRKİYE’Yİ GASTRONOMİ ŞEHRİ AFYONRAHİSAR’A DAVET EDİYORUM”

Unesco tarafından belirlenen, Dünya’da 49, Türkiye’de 3 tane olan Gastronomi şehirlerinden bir tanesi de Afyonkarahisar olduğunu ifade eden Arslan,  “Coğrafi İşaret tescilli ürünleri; geleneğimizi yaşatan, birbirinden lezzetli yöresel tatları ve damak zevkine hitap eden yemekleri ile Afyonkarahisar; Gaziantep ve Hatay’ın ardından gastronomi alanında 31 Ekim 2019’da UNESCO Yaratıcı Şehirleri Ağına dahil olmuştur. Afyonkarahisar’ın yöresi yemekleri; çorbalar, et yemekleri, sebze yemekleri, pilavlar, hamur işleri ve tatlı çeşitleriyle oldukça zengin bir mutfağa sahiptir. Afyonkarahisar, zengin mutfağıyla bilinir ve geleneksel Türk yemeklerinin lezzetli örneklerini sunar. Özellikle Afyonkarahisar’a özgü olan Afyon kebabı, pastırması ve sucuğu, lokumu, manda kaymağı, ekmek kadayıfı yöresel mutfağımızın vazgeçilmezleri arasındadır. Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürel birikimi, şehrimizin gastronomiye özgü lezzetlerine de yansımıştır. 17 İlimize 1 ila 3 saat mesafede olan, birçok şehrin geçiş noktasında kavşak görevi gören Afyonkarahisar’a herkesi davet ediyorum.” dedi.