Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Köksal, Algı Oluşturmayı Sürdürüyor

Afyonkarahisar İli Çevre Hizmetleri Birliği Başkanı Sandıklı Belediye Başkanı Adnan Öztaş, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın, algı oluşturmak için makam odasında böcek araması yaptırdığı gibi, kendine ait olmayan TOGG aracı, ‘Élimden aldılar’ dediğini, mağdur algısı oluşturmak için alelacele boşattırmak istediği Birlik ofislerinin üstünü örtmenin çabasında olduğunu belirtti

Afyonkarahisar İli Çevre Hizmetleri

Afyonkarahisar İli Çevre Hizmetleri Birliği Başkanı Sandıklı Belediye Başkanı Adnan Öztaş’tan, CHP’li Burcu Köksal’ın, “TOGG markalı makam aracını geri alıp AK Partili Başkana verdiler.” başlıklı açıklamasına yanıt gecikmedi.

“ARAÇ TESLİM TALEBİNDE BELİRTİLEN DURUM OLMADI”

“Söz konusu haber içeriğinde söz edilen TOGG marka araç, 1 Nisan 2024 tarihine kadar dönemin Birlik Başkanı olarak görev yapan Mehmet Zeybek’in kullanması için Afyonkarahisar Belediyesi’ne geçici olarak tahsis edilmiş bir araçtır.” diyen Başkan Öztaş, “Araç, ‘süreli’ olarak tahsis edilmiştir. Aracın kullanım süresinin dolmasına rağmen Afyonkarahisar Belediye Başkanı olan Burcu Köksal tarafından Çevre Hizmetleri Birliğine iade edilmemiştir. Sözlü görüşmeler sonucunda da teslim edilmeyen aracın, teslim edilmesi için 15 Mayıs 2024 tarihinde yazı yazılmış ve söz konusu araç 16 Mayıs 2024 tarihinde saat 17.45 civarında ilgililer tarafından Çevre Hizmetleri Birliği’ne teslim edilmiştir. Süresi dolan araç Belediye Başkanı Burcu Köksal tarafından izinsiz kullanılmasından dolayı hukuki sorumluluk taşımaktadır. TOGG marka araç, Çevre Hizmetleri Birliğinin aracı olması dolayısıyla kurumun kullanımına tahsisi yapılmıştır. Haber içeriğinde yer alan ‘Öğrendiğim kadarıyla, seçim biter bitmez bir saat içinde Afyonkarahisar Belediyesi’nden TOGG marka araç için ‘aracı teslim edin.’ ‘Yazılı dilekçe gelmiş ve araç bu şekilde geri alınmış.’ ifadesi doğru değildir. Birlik Meclis Toplantısı 14 Mayıs 2024 tarihinde saat 14.00’de başlamış ve 16.00’da bitmiştir. Yani toplantının hemen akabinde haberde belirtilen durum olmamıştır.”

BAŞKAN KÖKSAL, ALGI OLUŞTURMAYI SÜRDÜRÜYOR

“BAŞKAN KÖKSAL TAŞINMAZ TESLİMİ KONULU EVRAKI ELDEN TESLİM ETTİ”

Başkan Öztaş, sözlerine şöyle devam etti: “Öte yandan Çevre Hizmetleri Birliğini suçlayıcı ifadeler kullanan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, Çevre Hizmetleri Birliği Toplantısının ardından birliğe saat 17.00’de ‘Taşınmaz Teslimi’ konulu bir evrakı elden teslim etmiştir. Bu evrakın içeriğinde de ‘Belediyemizin biriminizce kullanılan bağımsız bölümlere ihtiyacı bulunması nedeniyle taşınmazların ivedilikle boşaltılarak anahtarlarının Belediyemiz Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne teslim edilmesi hususunda’ şeklinde yazı göndermiştir. Birlik Başkanlığını kaybetmesinin ardından Burcu Köksal imzalı yazının alelacele gönderilmesi de toplantının hemen ardından 16.31’de elektronik imza ile imzalanmış ve yazı elden 17.00’de Birliklere teslim edilmiştir.”

“BOŞALTTIRMAK İSTEDİĞİ OFİSLERİN ÜSTÜNÜ ÖRTME ÇABASINDA”

Başkan Öztaş, yaptığı açıklamayı şu sözlerle tamamladı: “Söz konusu ofisler 2011 yılından itibaren Birlikler tarafından kullanılmakta olup, Birliklerin, Meclis toplantısının hemen ardından boşaltılması istenilmiştir. Bununla da kalmayarak toplantının ertesi günü yani 15 Mayıs 2024 tarihinde yemekhane biriminden Birlikler aranarak ‘Yemekhane Hizmetlerinden Yararlanamayacaksınız’ denilmiştir. Sayın Burcu Köksal göreve geldiğinde tıpkı algı oluşturmak için makam odasında böcek araması yaptırdığı gibi, kendine ait olmayan TOGG aracı, elimden aldılar demek suretiyle mağdur algısı oluşturmak için alelacele boşattırmak istediği Birlik ofislerinin üstünü örtmenin çabasındadır. Yaşanan olaylar hakkında doğru bilgiyi kamuoyunun bilgisine sunarım.”