Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Benan Saraç Kimdir? Ne İş Yapar?

Ünlü diyetisyen Ender Saraç’ın eşi olmasından dolayı sürekli gündeme gelen ve yakından takip edilen Benan Saraç’ın kim olduğu merak ediliyor. İnternet ortamında özellikle Benan Saraç kimdir? Ne iş yapar? gibi aramalar yaptırılıyor.

Benan Saraç Kimdir? Ne İş Yapar?

Ünlü diyetisyen Ender Saraç ile evli olan Benan Saraç internet ve sosyal medyada son günlerde en çok araştırılan isimler arasında yer alıyor. Ender Saraç ve Benan Saraç evliliği ile ilgili haberler de yakından takip ediliyor. Yaşanan son gelişmeler sonrasında Benan Saraç Kimdir? Ne İş Yapar? gibi soruların cevapları da yoğun bir şekilde araştırılıyor.

Benan Saraç Kimdir Ne İş Yapar
Benan Saraç Kimdir?
Benan Kurtuluş Saraç, 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Kolej eğitimini İstanbul’da bitirip üniversite eğitimi için İngiltere ve Amerika’ya gitti. Uluslararası işletme eğitimi aldı. Amerika’da uluslararası bir ithalat ihracat firmasında çalıştı. Ailesi MNG Kargo kurucularından olup, kolej zamanı babasıyla çalışmaya başlayarak erkenden iş tecrübesi edindi. Türkiye’ye döndüğünde hava taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde çalışmaya devam etti. İşletme, finans, satış-pazarlama ve operasyon gibi çeşitli departmanlarda çalışarak geniş bir iş tecrübesine sahip oldu. Bilgisayar Sistem Mühendisliği eğitimi aldı. Amerika’ya döneceği sırada Dr. Ender Saraç ile tanışarak Türkiye’de kaldı ve sağlık sektörüne girdi.
Dünyaca ünlü Homeopat Dr. Vangelis Zafirou’dan Alternatif Tıp yöntemi olan Homeopati eğitimini alarak Homeopat oldu. İstanbul’da Homeopati Derneği’nin kurucuları arasında yer aldı. Alternatif tıp yöntemi olan Su-Jok eğitimini ve Reiki eğitimini Dr. Dilara Trubach’tan aldı. Transandantal meditasyon, Yoga ve Astroloji eğitimleri aldı. Türkiye’de bir ilk olan sağlıklı fast food mutfak ve işletmesini açarak gıda sektöründe hizmet verdi. On yılı aşkın süredir bütünsel sağlık, antiageing, wellness, sağlıklı yaşam, yetişkin ve çocuklarda sağlıklı beslenme, ayurvedik beslenme, çay baharat ve yağların kullanımı, hamilelik ve sonrasında beslenme, spor, bakım gibi konular yanısıra ruhsal ve zihinsel sağlık üzerine de öğretilerini Dr. Ender Saraç ekolünden yetişerek aldı.
Üniversite yıllarından beri yaptığı tasavvuf üzerine araştırmalarına Hayat Nur Artıran Hanım ile devam etmektedir. Dr.Ender Saraç ile beraber organize ettiği sağlık, meditasyon ve şifa kampları yanısıra ayrıca kendisi dünyaca ünlü şifacılar ve alanında uzman doktorlarla workshop seminer ve eğitimler organize etmektedir.
Dünyaca ünlü danışman Shaman Durek’in Türkiye temsilciliğini yaptı. Kendisinin spiritüel alanda öğrencisi de olarak Türkiye’deki çalışmalarında asistanlığını yaptı. İstanbul’da Sağlık Güzellik Wellness üzerine hizmet veren Hay Sağlık Merkezi’nin, Dr. Ender Saraç ile beraber işletmeciliğini ve yöneticiliğini yapmaktadır. Bir kız ve bir erkek olmak üzere iki çocuğu vardır.

Benan Saraç Kimdir Ne İş Yapar