Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bu Proje, Paylaşmaya Değer

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ile İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, “Dünyaya Değer Katıyoruz” projesi çerçevesinde öğrencilerle birlikte Uzun Çarşı esnafını ziyaret etti

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Afyonkarahisar Valiliği himayesinde başlattığı, ilkokul öğrencileri ile esnafı buluşturacak “Dünyaya Değer Katıyoruz” projesi kapsamında Uzun Çarşı esnafı ziyaret edildi. Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci ve öğrencilerin katıldığı ziyarette renkli dakikalar yaşandı. Proje ile ellerine “Hayırlı İşler”, “Günaydın” “Merhaba”, “Bereketli Olsun”, “Hayata Gülümse”, “Kolay Gelsin” gibi çeşitli dövizler alan öğrenciler esnafla iletişim kurdular.

 

100’E YAKIN ÖĞRENCİ KATILDI

Ziyaret dolayısıyla bir açıklama yapa Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, “Bu projeyi İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İyilik Hareketi Derneği ile birlikte başlattık. Afyonkarahisar’da üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerimizin yoğun olduğu projeye 100’e yakın çocuğumuz katıldı. Amacımız, çocuklarımıza nezaket kurallarını öğretmek ve iletişim becerilerini geliştirmekti. Esnafımızla paylaştığımız nezaket sözcükleri ve güzel ifadeler çocuklarımızı ve esnafı mutlu etti” dedi.

 

TÜRK MİLLETİ’NİN KODLARINDA VAR

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, “Müdürlüğümüz tarafından öğrencilerimizde sosyal ilişkiler çerçevesinde selamlaşma, iyi temennilerde bulunma, karşılıksız iyilik yapma, cömertlik ve ihtiyacı olanın yardımına koşma değerlerinin farkındalığının oluşturulması için başlattığımız ‘Dünyaya Değer Katıyoruz’ projesi ile öğrencilerimiz ve Afyonkarahisar esnafımız bir araya geldiler. Öğrencilerimiz esnaflarımızı çalışma ortamında ziyaret ederek; çalışmak, üretmek, kalite, emeğe saygı, dayanışma, yardımlaşma, israftan kaçınma gibi milli ve manevi değerlerin yaşandığı ortamları yerinde gördükleri gibi Türk Milleti’nin kültürel kodlarında var olan iyilik, yardımseverlik, dayanışma ve değerlerine bağlı olarak hizmet sunan esnafı hatırlamış oldular” ifadelerini kullandı.