Burs başvuru tarihleri açıklandı

Burs başvuru tarihleri açıklandı

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği burs başvuru tarihleri açıklandı

Ankara’da faaliyet gösteren Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan, geleceğin teminatı gençlerin sıkıntılarını bir nebze giderebilmek adına 2021 -2022 eğitim öğretim yılında vermeyi planladıkları burs başvuru tarihlerinin belirlendiğini söyledi.
“MÜRACAATLAR GEÇİKMEDEN YAPILMALI”
Başvuruların 15 Eylül 2021 Çarşamba günü başlayacağını açıklayan Özerkan , “Burs başvuruları 15 Eylül 2021 tarihinde başlayacak 10 Ekim 2021 tarihinde sona erecektir. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bursiyerlerin 5 kişilik seçici kurul tarafından ailenin gelir düzeyi, öğrencinin başarı grafiği gibi kriterler incelenerek tespit edileceği burs desteği için, sevgili gençlerimizden Ankara’da üniversite eğitimine devam eden ya da yeni kazanarak eğitimine başkentte devam edecek olan Afyonkarahisar nüfusuna kayıtlı öğrencilerimizin, belirlenen tarihler içerisinde müracaatlarını derneğimizin 0554 186 06 03 ve 0312 434 43 63 nolu telefonlarından genel başkan vekilimiz İbrahim Aydoğdu’yla görüşerek gerekli belge ve bilgileri almalarını ve müracaatlarını buna göre gecikmeden yapmalarını çok önemsiyoruz.” dedi.
“KAMU YARARINA ÇALIŞAN DERNEK STATÜSÜNE GEÇİLECEK”
Yeni dönem çalışmalarda derneğin kamu yararına çalışan dernekler statüsüne geçebilmesi için tüm hazırlıkları tamamladıkları belirten Özerkan, “En kısa sürede gerekli başvuracağız. Bu duygularla bu güne kadar gençlerimiz için burs desteği sağlayan kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz. Bir çağrı da hayırsever hemşehrilerimize yapmak istiyoruz. Daha fazla öğrencimize burs vermek suretiyle, ülkemizin daha güzel yarınlara kavuşabilmesi adına hepimizin üzerinde bazı sorumlulukların olduğunu düşünüyor, bu sorumlulukların gereği olarak Afyonkarahisarlı gençlerimizin eğitim hayatına katkı sağlamak adına birer meşale de sizlerin yakmasını bekliyoruz.” >> Burak AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi