Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’nin Erkmen Adayı Projelerini Açıkladı

CHP Erkmen Belediye Başkan adayı Av. Şükür Pancar, yerel seçimde göreve seçilmesi halinde hayata geçireceği projeleri açıkladı.

CHP’nin Erkmen Adayı Projelerini Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erkmen Belediye Başkan adayı Av. Şükrü Pancar kamuoyuna açıkladığı projelerini anlattı.

“İŞSİZLİĞİ KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILACAK”
Av. Şükrü Pancar, Erkmen’de nüfusun hızla artığına dikkat çekti. Pancar genç nüfusa yönelik projelerin ön planda olduğunu belirterek belde de gençlerin istihdam edilmesi için belediye bünyesinde ekmek fırını, demir ve mobilya atölyeleri kuracağını dile getirdi. Pancar, “Genç nüfus istihdamına yönelik Belediye sınırları içerisinde faaliyet gösterecek ‘ekmek fırını’ açılacak olup bölgenin günlük ekmek tüketimi kendi fabrikasından sağlanacaktır. Günlük ekmek çıkarma kapasitesi en az 10.000 adet olarak hedeflenmekte olup yaklaşık 20 personel istihdam edilmesi sağlanacaktır. Yine genç nüfusa yönelik olarak meslek edindirme amaçlı olarak ‘demir ve mobilya atölyeleri’ kurulması planlanmakta, açılacak olan atölyelerde Belediye imkânları ile yeni gelişmekte olan bölgelerin park, oyun alanı gibi temel ihtiyaçları karşılanması, akabinde ise kapasitenin artması durumunda civar Belediyeler için imalat yapılıp Belediyeye gelir sağlanması planlanmaktadır.’’ ifadelerine yer verdi.
“KADINLAR İÇİN TEKSTİL ATÖLYELERİ FAALİYETE GEÇECEK”
Erkmen’in çehresini değiştirecek çevre ve peyzaj çalışmalarına yönelik projelerinin olduğunu da ifade eden Başkan adayı Pancar gelecek nesillere güzel alanlar bırakmayı hedeflediğini kayedtit. Kent Meydanı projesiyle Erkmen’i cazibeli hale getireceğini belirten Pancar, “Tabiat parkı önündeki şu anda boş olan meydan “Kent Meydanı” olarak tasarlanacak, bu meydanda kültürel faaliyet etkinlikleri yapılarak festival, konserler yapılıp Belediye cazibe merkezi haline getirilecektir. Aynı alan içerisinde insanların kendi el emekleri ile meydana getirmiş oldukları el işleri ve tarlalarında üretmiş oldukları organik ürünlerin satışına yönelik panayır alanları kurulması planlanmaktadır. Kadınlara yönelik istihdam çalışmalarmız var. Kadınlara yönelik tekstil atölyelerini de faaliyete geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.
“BAŞIBOŞ KÖPEK SALDIRILARI BİZİM DÖNEMİMİZDE OLMAYACAK”
Göreve seçilmesi halinde başıboş köpek saldırılarınan olmayacağını dile getiren Pancar, şunları kaydetti: “Sokak hayvanlarına yönelik modern barınaklar kurulacak. Başıboş hayvanların bakım, tedavi ve koruma giderleri karşılanacak. Erkmen halkının refahı için alt yapıdan ulaşıma ulaşımdan telefon ve internet hatlarına kadar güçlü çalışmalar yapacağız. Yeni yerleşim bölgelerinin alt yapı hizmetlerinden derhal faydalanması için gereken tüm önlemler alınacak, Belediye ek hizmet binası kurulması sağlanacak, temizlik hizmetleri en üst seviyeye çıkartılacaktır. Dolmuş sayısının artırılması sağlanacak, bu sayede ulaşım daha hızlı ve kesintisiz olacaktır. Oteller ve villalar bölgelerine Belediyeye ait taksi durağı kurulması çalışması yapılacaktır. Tabiat parkının bulunduğu bölgeye polis destek noktası kurulması çalışması yapılacak, huzurlu bir ortam sağlanacaktır. Telefon – internet erişim sorununun çözümü için BAZ istasyonu kurulması sağlanacak.”
“ORGANİK TARIM TEŞVİK EDİLECEK”
Başkan adayı Pancar, sözlerine şöyle devam etti: “Organik tarım teşvik edilecek. Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile organize çalışılarak organik tarımın kalitesi artırılacaktır. Organik sebze-meyve kurutma tesisi kurulup istihdam ve markalaşma sağlanacaktır. Yeni yerleşim yerinde öğrencilerin yaşamış olduğu sorunlar giderilecek, üst-alt geçit yapılması konusunda Karayolları ve gerekli Bakanlıklar ile gereken yazışmalar yapılıp bir an önce sonuçlandırılması sağlanacaktır. Güçlü sponsor desteğiyle sportif faaliyetler desteklenip, gençlerin ve çocukların sportif başarı elde etmelerine katkıda bulunulacaktır.”
“MASTER PLANLAR YENİDEN ELDEN GEÇİRİLECEK”
Erkmen Belediye Başkan adayı Av. Şükür Pancar, sözlerini şöyle tamamladı: “Şeffaf Belediyecilik anlayışıyla gelir gideri, yapılan harcamaları herkesin görebileceği belirli yerlerde ilan edilecektir. 1/5000 ölçekli Master planlar yeniden elden geçirilecektir. Düzensiz iç yollar uygulanacak olan master plan doğrultusunda çözüme kavuşturulacaktır. Tescil harici alanlar ve Maliye Hazinesinden tahsis edilebilecek yerler tahsis edilip amacına uygun olarak kullanılması sağlanacaktır. Mevzi imar planı uygulamaları değil Nazım İmar Planı uygulamaları yapılacak olup, kişiye özel imar düzenlemeleri değil, üst ölçekte imar ve altyapı düzenlemeleri yapılacaktır. OEDAŞ ile görüşülüp orta gerilim direklerinin yer altına alınması için çalışmalar yapılacak, buna bağlı tüm sorunların ortadan kaldırılması sağlanacaktır. Yeni yerleşim yerlerinin kullanımına açılmak üzere sosyal tesis, park, yürüyüş yolları düzenlemeleri yapılacaktır. Belirtilmiş olan projeler ilk etapta hızlıca sonuca kavuşturulması gereken projelerden bazılarıdır.”