DOLAR 16,6461 -0.24%
EURO 17,5631 -0.08%
ALTIN 975,27-0,07
BITCOIN 338707-0,98%
Afyonkarahisar
19°

PARÇALI BULUTLU

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Çocuklar, sanatla gelişiyor – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
19 Nisan 2012 15:54
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Çocuklar, sanatla gelişiyor

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Resim ve Seramik Bölümlerinin toplumsal projeleri kapsamında Afyonkarahisar Valiliği Özel Değişim Anaokulu Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen “Çamura İlk Dokunuş” ve “Çocukla Çok Alanlı Sanat Eğitimi” adlı projeler kapsamında, Temel Resim ve Serbest Şekillendirme Atölyeleri’nde sanatsal etkinlikler gerçekleştirildi

Çocukların sanat eğitimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen etkinliklerden AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü tarafından gerçekleştirilen “Çocukla Çok Alanlı Sanat Eğitimi” adlı proje, çocukları sanat alanına yakınlaştırmak, desteklemek, özgün eserler üretilmesine katkıda bulunmak amacını taşımaktadır. Özel Değişim Anaokulu öğrencilerine uygulanan “Sıcak ve Soğuk Renkler” konulu projede sıcak ve soğuk renkleri bir tasarım içerisinde kullanabilme, seslerle renk ve formların ilişkilendirilmesi, müzik sanatı ile resim sanatının temel unsurlarının ilişkilendirilmesi, resim malzeme ve gereç bilgisinin kazandırılması hedeflenmiş olup, drama, müzik, görsel sunumlar ve uygulama, bilgisayarlı yöntemler kullanıldı. Yürütücülüğünü AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Görevlisi Kayhan Metin’in yaptığı projede Resim Bölümü öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. F. Nuri Kara, Yrd. Doç. Dr. Hülya Ulaş Feyzioğlu ve Yrd. Doç. Dr. Serkan İlden ile öğrencilerden Erkan Mora, Serap Sevim, Gökçe Altıner, Sunay Gürler, Gözde Eceoğlu, Hasan Ateş, Halil Sarlık, Sibel Şimşek, Uğur Karataş yer aldı.
HAYALLERİNE ŞEKİL VERİYORLAR
AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü tarafından hazırlanan “Çamura İlk Dokunuş” adlı proje ise, sanatı küçük yaşlarda çocuklara sevdirmek, var olan potansiyellerini ortaya çıkarmak, yapmayı düşündükleri çalışmalarını yalnızca iki boyuta aktarmanın dışında, üç boyutla da gerçekleştirmelerini sağlamak, bunu yaparken de seramiği kullanarak hayallerine şekil verebilmelerine yardımcı olma amacını taşıyor. “Serbest Şekillendirme” konulu proje kapsamında Özel Değişim Anaokulu öğrencilerine çamur şekillendirme yöntemleri uygulamalı olarak anlatıldı. Yürütücülüğünü Öğr. Grv. Canan Gürel Ak’ın yaptığı “Çamura İlk Dokunuş” adlı projede Öğr. Grv. Hakan Pekyaman, Öğr. Grv. Veysel Özel, Öğr. Grv. Kamuran Ak, Öğr. Grv. Hasan Şahbaz, Öğr. Grv. Baha Örken, Öğr. Grv. Hakan Ergün, Öğr. Grv. Serkan Rodoslu’nun yanı sıra öğrencilerden Deniz Uluışık, Şems Dedelek, Nuray Ay, Elif Biricik, Nesrin Can, Nigar Ergenç, Muhittin Başer ve Ayşen Artezyenci yer aldı.
TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
Ayrıca projelere Özel Değişim Anaokulu Müdüresi Neşe Çelik ile öğretmenlerden Emine Can ve Zeynep Sevim’in yanı sıra öğrenciler katıldı. Proje kapsamında düzenlenen etkinlikler sonunda katılımcılara AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Recep Aslan tarafından birer Teşekkür Belgesi takdim edildi. (Kocatepe)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.