Değirmenayvalı’da Kur’an kursu törenle açıldı

Değirmenayvalı’da Kur’an kursu törenle açıldı

Afyonkarahisar merkeze bağlı Değirmenayvalı Beldesi’nde 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik Kur’an Kursu törenle açıldı

Kur’an kurslarında yaş sınırlamasının kaldırılması üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan “Okul Öncesi Din Öğretimi Projesi” çerçevesinde, Değirmenayvalı Beldesi’nde 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik Kur’an Kursu hizmet verecek.
Değirmenayvalı Belediyesi’nin desteği ile Afyonkarahisar İl Müftülüğü tarafından açılan 4-6 yaş Kur’an Kursunun açılış törenine; İl Müftüsü Sinan Kazancı, MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, Değirmenayvalı Belediye Başkanı Erol Barutcu, Döğer Belediye Başkanı Mehmet Demirel, Çayırbağ Belediye Başkanı Ali Çalışır ve belde halkı katıldı.
“ÇOCUK EĞİTİMİNE ÖNEM VERİYORUZ”
Törenin açış konuşmasını Değirmenayvalı Belediye Erol Barutcu yaptı. Belediye olarak çocukların eğitim ve öğretimine önem verdiklerini söyleyen Barutcu, “Göreve geldiğimiz günden bugüne beldemizde yaşayan çocuklarımızın eğitimine destek verdik, vermeye devam edeceğiz. Belde halkımızın destekleri ile Kur’an Kursumuzu hizmete açıyoruz. Çocuklarımız Kur’an’ı Kerim’i öğrenip benimsemelerini Rasulullah (SAV) Efendimizin ahlakıyla yetişmelerine öncülük edecek kişilere yardım ve desteklerimiz devam edecektir.” dedi.
“ÇOCUKLARA DEĞERLER EĞİTİMİ VERİLECEK”
2021-2022 Kur’an kursları eğitim yılının hayırlı olmasını temenni eden İl Müftüsü Sinan Kazancı törende şunları söyledi: “Kur’an Kurslarımızın açılışına devam ediyoruz. Bugünde Değirmenayvalı Belediye Başkanı Erol Barutcu’nun destekleri ile burada Kur’an kursumuzu hizmete açıyoruz. Bu kursumuz toplumda ortaya çıkan çok önemli bir ihtiyacı karşılamak üzere açılmaktadır. Burada minik yavrularımıza, Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı müfredat çerçevesinde; Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler öğretilecek ve çocukların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verilecektir. Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim okumayı, İslam’ın temel prensiplerini ve bir Müslümanın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğreneceklerdir.”
Tören kursun açılış kurdelesinin kesilmesiyle tamamlandı. >> Hayriye CANER’in Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi