Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Demirci: Can Güvenliğinin Tasarrufu Olmaz

Afyon Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Muhtar Demirci, Dinar İlçesindeki pansiyonların kapatılması konusundaki endişeli olduklarını belirterek, “Can güvenliğinin tasarrufu olmaz.” dedi

Afyon Türk Eğitim Sen

Muhtar Demirci, Türk Eğitim-Sen yönetimi olarak Dinar İlçesindeki pansiyonların kapatılmasından duydukları kaygıyı dile getirdi.

“VELİLER VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ GERİLDİLER”

Afyon Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Muhtar Demirci, Dinar İlçesindeki SPK YBO ve Atatürk YBO Ortaokulları pansiyonlarının durumu ile ilgili açıklama yaptı. Demirci, Dinar ilçesindeki pansiyonların öğrenci kapasitesinin düşüklüğüne dikkat çekerek, bu nedenle bir pansiyonun kapatılmasının planlandığını belirtti. Kapatılması planlanan SPK YBO Pansiyonu’nun kapasitesinin, Atatürk YBO Pansiyonu’na göre daha az olmasının gerekçe gösterildiğini ifade etti. Ancak bu durumun veliler ile İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü arasında gerginliğe neden olduğunu söylen Demirci, Türk Eğitim Sen olarak bu konuda bazı sözler söylemenin görevleri olduğunu belirtti.

Demirci Can Güvenliğinin Tasarrufu Olmaz

“ATATÜRK YBO PANSİYONU TEHLİKE ALTINDA”

Muhtar Demirci, YBO’nun aktif fay hattına çok yakın olduğunu ve olası bir depremde ciddi risk taşıdığını vurguladı. Okul ve pansiyonun bodrum katlarındaki çatlakların incelenmesi gerektiğini, depreme dayanıklılık testlerinin en son ne zaman yapıldığının sorgulanmasını da isteyen Demirci, aynı incelemelerin SPK YBO için de yapılması gerektiğini belirtti. Muhtar Demirci, önümüzdeki yıl pansiyonda kaç öğrencinin kalacağına dair ellerinde çalışma verilerinin olup olmadığını sordu. Geçmiş yıllardaki öğrenci sayılarının analiz edilmesi gerektiğini ve bu yılın rakamlarına dayanarak yapılan değerlendirmelerin doğru olmadığını belirten Demirci, SPK YBO’nun 100 kişilik kapasitesinin önümüzdeki yıl 80-90 öğrenci için yeterli olacağını ve ekonomik bir kullanım sağlayacağını savundu.

 

“VATANDAŞIN TERCİHİ DİKKATE ALINMALI”

Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün açıklamasına göre SPK YBO’da 58, Atatürk YBO’da ise 42 öğrenci olduğunu belirten Muhtar Demirci, vatandaşların SPK YBO’yu daha fazla tercih ettiğini ifade etti. Normal olanın azın çoğa katılması olduğunu, ancak İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nün tam tersini istediğini belirten Demirci,  vatandaşın tercihine ve isteğine kulak tıkamanın yanlış olduğunu vurguladı.

Demirci Can Güvenliğinin Tasarrufu Olmaz

“SENDİKAL HESAPLARI MI VAR?

Söz konusu ısrarın arkasında basit sendikal hesaplar veya idarecilerin ve öğretmenlerin norm fazlası durumuna düşürülmek istenmesinin olup olmadığının belirlenmesini isteyen Muhtar Demirci, bu tür hesapların olmamasını umduğunu belirtti.  Demirci, “Can güvenliğinin tasarrufu olmaz. Şu an incelemeyi yapan muhakkiklerin tüm bunları incelemelerini, belgelendirmelerini, öğrenciler ve eğitim çalışanları için en güvenli teklifi yapmalarını, Sayın Valimizin, Milli Eğitimden sorumlu Vali Yardımcımızın ve İl Milli Eğitim Müdürümüzün konuyu hassasiyetle yerinde görerek takip etmelerini bekliyor ve en doğru kararı vereceklerine inanıyoruz.  Konun takipçisi olmaya devam edeceğiz.” dedi.