“Eleştiri hakkı doğru kullanılmalı”

“Eleştiri hakkı doğru kullanılmalı”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, CHP İl Başkanlığı ziyaretinde eleştiri hakkının doğru kullanılması gerektiğini, haksız eleştirilerin cevabını vermekten geri kalmayacaklarını vurguladı

 

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette; Millet İttifakının CHP’li Belediye Meclis Üyeleri Mimar H. Hüsnü Taşer, Av. Murat Çelikbaş, İnşaat Mühendisi Alaaddin Nakilcioğlu, CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız ve partililer, AK Parti Meclis Üyeleri Semai Kaya, Şükrü Tunçbilek, Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş ve Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş hazır bulundu.
“YANLIŞ GİDEN ELEŞTİRİLİR, HAKSIZ ELEŞTİRİYİ CEVAPLARIZ”
CHP İl Başkanlığı ziyaretinde eleştiri olmadan doğruyu bulmanın mümkün olmadığını belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, eleştiriden gocunmadığını ancak haksız eleştirilere cevabını vermekten geri kalmadığını vurguladı. Zeybek, “Muhalefetteki arkadaşlarımız elbette doğruyu bulmak için eleştirilerini yapacaklar. Yanlış gideni eleştirecekler. İnsanın olduğu yerde hatanın olmaması mümkün değil. Meclis’te haklı eleştirilerini de yapıyorlar. Bundan hiçbir zaman gocunmadık, gocunmayız da. Niyetimiz Afyon’a güzel hizmetler yapmak, yapabilmek. Haksız olan eleştirileri de cevabını vermek bizim en doğal hakkımız. Burada tek gayemiz Afyonumuzu yaşanılabilir kent yaparak güzel hizmetlerle donatmak. Gece gündüz çalışmaktır.” dedi.
“SEÇİM KİTAPÇIĞINDAN YAPTIKLARIMIZI İŞARETLİYORUM”
Yerel seçimlerdeki vaatlerinde geldiği nokta hakkında detaylı bilgi veren Zeybek, “37 proje arasından 20’ye yakınını belli bir aşamaya geldi. Ben seçim kitapçığımızda bulunan verdiğimiz sözlerin hangi aşamada olduğunu tek tek işaretleyen biriyim. 37 projemizden 20’ye yakını belli bir aşamaya geldi. Görüşmelerimizin devam ettiği projelerimiz var. Cirit Kayalığı Millet Bahçesi Projesi yapım ihalesi kısa zamanda yapılacak. Biliyorsunuz Cirit Kayalığı Millet Bahçesi projemiz var. Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından proje ihalesi yapıldı. İhaleyi alan firmanın hazırladığı proje, kabul görmedi. Yeni bir ihale daha yapıldı. İhaleyi alan yeni firma nefis bir çalışma yapmış. Zannederim Tabiat Varlıkları’na sunumu gerçekleştirildikten sonra da yapım ihalesine geçilecek.” diye konuştu.
“VAAT ETMEDİKLERİMİZ DE
İNŞALLAH HAYATA GEÇECEK”
AFRAY proje ihalesinde güzergâh değişikliği yapıldığını söyleyen Zeybek,“AFRAY’ı hızlı tren istasyonu ile entegre ederek Ulaştırma Bakanımıza sunduk. Kendisi de çok memnun oldu, talimat verdi, görüşmelerin ardından yapım ihalesine geçilecek. Seçim öncesi vaat etmediğimiz projeler de inşallah hayata geçecek. 2. Vakıf İşhanı’nın tapusunu aldık. Burayı yıkarak halkımızın ve öğrencilerimizin 7-24 kullanımına sunacağız. Bu bölgeyi Millet Kırahatanesi, altına sergi salonu onun altına da otopark olarak değerlendirmeyi düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.
HEDEFTE PTT BİNASININ DA
MEYDANA KATILMASI VAR
PTT binasını Zafer Meydanı’na katmak niyetinde olduklarını aktaran Zeybek sözlerine şöyle devam etti: “Zafer Meydanı ile bütünleşmesi açısından Ulaştırma Bakanımızdan PTT binasını talep ettik. Burayı yıkarak meydana katmayı düşünüyoruz. Sağolsun talimat verdi görüşmelerimiz devam ediyor. Orayı da alırsak yıkıp meydana katmayı düşünüyoruz. Kentsel Dönüşümle ilgili gelinen aşama; TOKİ ile yaptığımız görüşmeler ve Çevre Şehircilik Bakanımızın talimatlarıyla Mısri Mahallesi ve İmaret Camii etrafında birinci etap olarak 250-300‘er konut yapılacak. Bizzat TOKİ yetkilileriyle görüşerek hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyecek bir çözüm yolu bulmalarını istedik. Buranın bir Karaman Mahallesi olmasını istemiyoruz.” >> Burcu AYDIN’ın Haberi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi