DOLAR 16,6303 -0.06%
EURO 17,3797 -0.15%
ALTIN 971,33-0,08
BITCOIN 338131-0,20%
Afyonkarahisar
22°

AÇIK

03:27

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Emperyalizme geçit yok” – Kocatepe Gazetesi

“Emperyalizme geçit yok” – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
3 Nisan 2017 12:43
“Emperyalizme geçit yok” – Kocatepe Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“Emperyalizme geçit yok”

16 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek Anayasa referandumu öncesi saflar netleşmeye başladı. Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) ve kardeş kuruluşlar bir araya gelerek referanduma evet oyu vereceklerini bildirdiler.
Trio Cafe’de düzenlenen basın toplantısına TÜMSİAD Başkanı M. Emin Birliktir ile birlikte Semerkand Vakfı, Beşir Derneği, Mostar Gençlik, Genç Akademisyenler, Kulüp Akademi, Hedef İzcilik, AFYAR, Bolvadin Öğrencileri Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Derneği, Emirdağ Fakir Aile ve Öğrencilere Yardım Derneği, Dinar Merkez ve Çevre Köyleri Dayanışma ve Kültür Derneği, Sandıklı Buhara Sosyal Yardımlaşma Derneği, Dazkırı Eğitim Kültür Hizmetlerini Destekleme Derneği, Evciler Merkez ve Çevre Köyleri Muhtaç Öğrencileri Koruma ve Yaşatma Derneği, İscehisar Gönül Bağı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Tınaztepe Okcu Sinan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Şuhut Eğitim ve Kültür Derneği, Döğer Kerven Saray Fakir Aile ve Öğrencilere Yardım Derneği, İhsaniye Yardıma Muhtaç Aile ve Öğrencilere Yardım Derneği, Affeder Derneği, Erkmen Kasabası Eğitim Fakir Muhtaç Öğrencilere Yardım Derneği, Çay Semerkand Gönüllüleri ve Yardımlaşma Derneği ve Sultandağı Yardımlaşma Derneği  başkanları ve yöneticileri katıldı.
Sivil toplum kuruluşlarını adına konuşan TÜMSİAD Başkanı M. Emin Birliktir hızla büyüyen ve gelişen Türkiye’nin rahatsızlık verdiğini ifade etti. Şer güçlerin Türkiye’nin bölünmesi için çalıştığını kaydeden Birliktir, “Dünyada ve yakın coğrafyamızda siyasî, askerî, ekonomik gelişmeler kaygı verici duruma gelmiştir. Ülkemize yönelik bölgesel ve küresel bütün tehditlerin bertaraf edilmesi; iktisadî, siyasî, kültürel her türlü boyunduruktan kurtulmamız; bölgemizde lider, dünyada söz sahibi olmamız ve tam bağımsız bir Türkiye için devlet mekanizmamızın işlerliğinin mevcut şartlara göre yeniden tanzim edilmesinin önem arz ettiğini açık olarak görmekteyiz.  Güçlü bir Türkiye için gerekli düzenlemenin mevcut anayasamızdan başlanılması gerekliliği de bütün toplum kesimleri tarafından arzu edilen bir durumdur. Bu anayasa değişikliği toplumda herkesi ilgilendirdiği gibi iş dünyasını da yakından ilgilendirmektedir” dedi.
MAZLUM
MİLLETLERİN ÖNCÜSÜ
Dünyayı 5 ülkenin yönetmek için gayret sarf ettiğini ancak buna izin vermeyeceklerini kaydeden Birliktir, “Ekonomik istikrarın, yatırımların ve ekonomik canlılığın devam etmesi, terörün sona erdirilmesi, içinde bulunduğumuz coğrafyada barış ve huzurun tesis edilmesi iş adamları için hayatî derecede önem taşımaktadır. “Dünya 5 ten büyüktür sloganıyla”  adeta bütün mazlum milletlere özgüven aşılayan, bölgesinde ve yakın coğrafyasında söz sahibi olan ülkemiz, Dünya’da en büyük 20, Avrupa’da ise (Rusya dâhil) ilk 8 ekonomiden biri haline gelmiştir. Bu büyümeyi hazmedemeyenlerin geçen yıl planlamaya çalıştıkları darbe kalkışması milletin güçlü iradesi karşısında yerle bir olunca bu sefer döviz kuru ve uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları eliyle ekonomik olarak ülkemizi yıpratma girişiminde bulunmuşlardır, bulunmaya devam etmektedirler. Gereken cevap yine millet iradesiyle bizlerin de aralarında bulunduğu sivil toplum kuruluşları ve diğer bütün kesimler tarafından birlik ve beraberlik içerisinde anında verilmiş, ekonomi ve kalkınma seferberliğinin hız kesmeden devamı tesis edilmiştir” dedi.
Türkiye’nin iç ve dış tehdit altında olduğunu ifade eden Birliktir, “İçeride ve dışarıda bütün bu olumsuz şartlara rağmen güçlü duruşunu sürdüren Ülkemiz artık yeni anayasa ve yönetim sistemi ile gelişme ve büyümesini arttırarak devam etme kararlılığındadır. Burada ortak bildirisini kamuoyu ile paylaşan kardeş sivil toplum kuruluşları olarak konuya millet penceresinden bakarak yaptığımız değerlendirmeye göre Anayasa Değişikliği Paketi’nin: Ülkemizin istikrarlı bir siyasi ve ekonomik yapıya kavuşmasının önünü a��acağına, Yürütmenin işlerliğini hızlandıracağına ve artıracağına, Yürütmeyi daha etkin ve hesap verebilir bir sisteme kavuşturacağına, Devletin millet için var olduğu esası ile milletin devlet yönetiminde gerçek söz sahibi olmasını sağlayacağına inanıyoruz” dedi.
Ülkemizde sadece belli bir kesimin değil 80 milyonun güvence altında olması gerektiğini söyleyen Birliktir, “Sadece seçkin ve imtiyazlı bir kesimin değil toplumun tamamının güvence altına alındığı bir ortam oluşturacağına ve vesayet sistemine son verileceğine, Sözü ve kararı gerçek sahibi olan millete tevdi edeceğine, Artık koalisyonlara mahkûm olunmayacağına, Her türlü ekonomik, sosyolojik ve kültürel müdahalelere karşı ülkeyi daha güçlü hale getireceğine, Ülke sorunları karşısında milletin temsilcilerinin elini kolunu bağlayan zincirleri kıracağına inanıyoruz” dedi.

KARARIMIZ EVET OLDU
Anayasa referandumunda evet oyu vereceklerini açıklayan Birliktir, “Anayasa değişikliği paketinin geleceğimizle ilgili olduğu ve kararı milletimizin vereceği şuuruyla siyasi ayrışmalardan uzak, kardeşlik duygularımızı zedelemeyecek bir şekilde sandığa gidilmesini, Bütün siyasi partilerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın ve basın – yayın organlarımızın birlik ve beraberliğimizi tesis edecek bir dil kullanmasını, Çıkarılacak yeni kanun ve tamamlayıcı düzenlemeler ile sistemin garanti altına alınacağını, Yine alınacak önlemler ile devlet içerisinde şer odaklarının kadrolaşmasının engelleneceğini ümit ediyoruz.  Şimdi Söz Milletin ise Diyoruz ki: Biz bu Anayasa Değişikliği Paketini desteklediğimizi ve Halk Oylamasında “Evet” oyu vereceğimizi bütün kamuoyuna ilan ediyoruz. Anayasa Değişikliği Paketi halkoylamasının daha güçlü bir Türkiye’nin gerçekleşmesine vesile olmasını diliyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.