Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Engelli Bireyler Siyasette Temsil Edilmeli

Afyonkarahisar Otizm Derneği Başkanı Fatma Kilci Kavas ve beraberindekileri partide misafir eden . İl Başkanı Beytullah Karataş, toplumda farkındalığın artması gerektiğine vurgu yaparak, “Özel gereksinimi olan kardeşlerimizi daha iyi anlamak ve sosyal çevredeki yaşamlarını kolaylaştırmak, normalleştirmek için ilk önce farkındalığın pekiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Engelli Bireyler Siyasette Temsil Edilmeli

Afyonkarahisar Otizm Derneği Başkanı Fatma Kilci Kavas ile otizmli çocuklar ve aileleri Saadet Partisi İl Başkanlığını ziyaret etti. İl Başkanı Beytullah Karataş ve Kadın Kolları yönetimi ile bir araya gelen Kavas ve beraberindekiler derneğin çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Engelli Bireyler Siyasette Temsil Edilmeli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İYİ BİR EĞİTİM VE TOPLUM DUYARLILIĞINA İHTİYAÇ VAR!

Ziyarette konuşma yapan Karataş, Türkiye’de 550 binin üzerinde otizmli birey yaşadığını ifade ederek, “Aile ve çevresinde yaşayan bireyleri de dahil edersek 2 milyonu aşkın kişinin hayatına etki eden bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Biliyoruz ki otizmli bireylerin arasında çok üstün zekâ ve yetenekli kardeşlerimiz var. Dolayısıyla otizmli bireylerimizin var olan potansiyellerini arttırabilmeleri için iyi bir eğitim, onlara özel sosyal, sportif imkanlar ve ciddi bir toplum duyarlılığına ihtiyaçları var.” Dedi.

ENGELLİ BİREYLER SİYASETTE MUTLAKA TEMSİL EDİLMELİ!

Karataş, sözlerini şöyle tamamladı:

“Afyonkarahisar’da otizmli evlatlarımızın var olan potansiyellerini arttırabilmeleri için gerekli olan adımların atılabilmesi adına Afyonkarahisar Otizm Derneği’nin yaptığı çalışmaları takdir ederek takip ediyoruz. Şehrimizde özellikle engelli bireylerin karşılaştıkları birçok problem var. Bu problemlerin ortadan kaldırılmasını tesis edecek olan da siyaset kurumudur. Bizler elimizden geldiğince sorunları ifade ederek çözülmesi adına vesile olmaya çalışıyoruz. Engelli bireylerin siyasette etkili şekilde temsil edilmesi, onlara da söz hakkı verilmesi amacıyla yerel seçimlerde Saadet Partisi olarak hem Belediye meclis üyeliklerinde hem de il genel meclisi üyeliklerinde kendilerine öncelik vereceğiz. Bu vesileyle ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Kardeşlerimizin ve ailelerinin her zaman yanındayız.”

Engelli Bireyler Siyasette Temsil Edilmeli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Afyonkarahisar Otizm Derneği Başkanı Fatma Kilci Kavas ise misafirperverliklerinden dolayı İl Başkanı Karataş ve partililere teşekkür etti.