“Frig Vadisi bizim  gözbebeğimiz”

“Frig Vadisi bizim gözbebeğimiz”

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Emre Gölü’nün artık doğal yaşamın da merkezi olacağını belirterek, “Frig Vadisi bizim gözbebeğimiz” dedi

 

Vali Gökmen Çiçek ve beraberindekiler gün doğumunda Frig Vadisi’nde sıcak hava balonu uçuşu gerçekleştirerek, Emre Gölü’nde tekne turu yaptıktan sonra doğal yaşamı desteklemek için hayvan salımı gerçekleştirdiler.
Vali Gökmen Çiçek’e Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürü Şahin Çılgın, Bölge Müdürlüğü personeli ve diğer ilgililer eşlik etti.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün Yaban Hayvanını Doğaya Yerleştirme Projesi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğüne bağlı Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü tarafından, Frig Vadisi’nin nefes alan noktası tabiat harikası Emre Gölü’ne Vali Gökmen Çiçek’in de katılımıyla 40 adet sülün 30 adet kınalı keklik ve altı adet ördek bırakıldı.
“HERKESİ FRİG VADİSİ VE EMRE GÖLÜ’NE BEKLİYORUZ”
Emre Gölü’nün artık doğal yaşamın da merkezi olacağını ifade eden Vali Gökmen Çiçek, “Bu bölgede turizmi canlandırmak ve Emre Gölü’nü her anlamda geliştirmek amacıyla bugün keklik, sülün ve ördek salımı yaparak doğal yaşamı destekledik. Frig Vadisi bizim gözbebeğimiz. Bölgeyi her anlamda cazip hale getirmek istiyoruz. Emre Gölü Çevre ve Frig Medeniyet Bahçesi projemiz, sıcak hava balonu uçuşu, tekne turları ile Emre Gölü her geçen gün adından daha fazla söz ettiriyor. Bu da bizleri ayrıca heyecanlandırıyor. Binlerce yıllık tarihin ortasında bu muhteşem manzarada balon uçuşu, tekne turu yapmak isteyen herkesi bölgeye bekliyoruz.” dedi.
Vali Çiçek, doğal yaşamın desteklenmesi projesi kapsamında önümüzdeki yıllarda da hayvan salımlarının devam edeceğini sözlerine ekledi. >> Burak AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi