Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gümrük İşlemleri eğitimi verildi

Gümrük İşlemleri eğitimi verildi

ATSO KOBİ Akademisi tarafından Gümrük İşlemleri Eğitimi düzenlendi

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) Youtube sayfası üzerinden yayınlanan eğitimin açılış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Sait Evrenkaya yaptı. Evrenkaya, “2020 yılının Mart ayından itibaren bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını dolayısıyla eğitimlerimizi video konferans yöntemiyle vermeye devam ediyoruz. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen doz miktarınca aşı olunması gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isterim. Aşı, şu an için salgınla en keskin mücadele yöntemi olarak görülüyor.” dedi.
Gümrük kavramının önemini vurgulayan Evrenkaya, “Bugünkü eğitimin ana konusunu oluşturan gümrük; Dışişleri Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı’nı aynı anda ilgilendiren, ihracat ve ithalat yapan firmaların uyacağı kuralların net bir biçimde ortaya konulduğu kavramdır. Gümrük, aynı zamanda iç piyasayı, bazı düzenlemelerle üreticiyi, bazı düzenlemelerle tüketiciyi koruyan işlemler bütünüdür. Son zamanlarda ürünlerin tedariki noktasında sıkıntı yaşandığında, bazı malların ithalatının kolaylaştığını ve ihracatının kısıtlandığını görüyoruz.Özellikle ihracatçı ve ithalatçı firmaların iş ve işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için güncel mevzuatı yakından takip etmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.
Evrenkaya’nın ardından Gümrük Müşaviri Aydın Güven, gümrük işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi. >> Esra KÜÇÜKKURT’un Haberi

Bilecik’in ihracatı azaldı, ithalatı arttı
Sıradaki Haber Bilecik’in ihracatı azaldı, ithalatı arttı