en iyi bahis siteleri
DOLAR 19,1697 0.25%
EURO 20,9225 0.76%
ALTIN 1.209,38-0,31
BITCOIN 533501-1,30%
Afyonkarahisar

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Pişmanlık duyan  darbeci  yok”

“Pişmanlık duyan darbeci yok”

ABONE OL
23 Temmuz 2020 16:21
“Pişmanlık duyan  darbeci  yok”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İletişim Başkanlığı, “Basın Çalışanlarının Haklarının İyileştirilmesi Çalıştayı” düzenledi. İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Başkanlık olarak medya çalışanlarının haklarının iyileştirilmesi noktasında, tüm kurum ve kuruluşlarla çalışanları yalnız bırakmayacaklarını, zor şartlarda çalışıldığını iyi bildiklerini açıkladı. Altun, FETÖ ile mücadelenin her alanda devam ettiğini belirterek, “Nedamet getiren darbeci yok. Alçak teröristleri affedecek bir devlet de yok” dedi

 

Basın Çalışanlarının Haklarının İyileştirilmesi Çalıştayı’nda konuşan İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, darbe girişiminin 4. yıldönümüne atıfta bulundu. Altun, “Milli bilincin en damıtılmış, en saf halini o gün, 15 Temmuz 2016 gecesinde gördük. 15 Temmuz bu ülkenin vatan, bu halkın kalbi iman dolu bir millet olduğunu bir kez daha yedi düvele ilan ettiği gündür.” dedi.
“15 TEMMUZ DESTANI
MÜCADELELERİN HÜLASASIDIR”
Fahrettin Altun, 15 Temmuz darbe ve işgal girişimine karşı milletin zaferinin üzerinden çok uzun bir zaman geçmemesine rağmen bu tarihi ve büyük hadiseyi idrak etme hususunda çok önemli bir mesafe kat edildiğini belirtti. Altun şunları kaydetti: “Zira o gün verdiğimiz destansı mücadele, bundan önce bağımsızlığımıza, istiklalimize, birliğimize ve dirliğimize yapılan saldırılar karşısında ortaya koyduğumuz mücadelelerin adeta hülasası niteliğindeydi. Milli bilincin en damıtılmış, en saf halini o gün, 15 Temmuz 2016 gecesinde gördük. Şunu çok iyi biliyoruz kiTürkiye demokrasi tarihi milletimizin, vesayetçilere karşı verdiği mücadelenin tarihidir. Bu mücadelenin tek bir nedeni vardı esasında. Millet, sadece kendi iradesi ile yönetilen bir Türkiye tahayyül etti.Dolayısıyla bu millet; 27 Mayıs’tan, 12 Mart’a, 12 Eylül’den, 28 Şubat’a, 27 Nisan’dan 15 Temmuz’a kadar hep bağımsızlık ve demokrasi için mücadele etti. Millet ile vesayetçiler arasındaki bu mücadele 15 Temmuz’da bambaşka bir boyut kazandı.Milletimiz, lideriyle birlikte ülkemizi ç

 

ıplak elleriyle alçak bir işgal girişiminden kurtardı.Meclisimizi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesini, kendi kurumlarını kurtaran bu millet, dünyaya çok açık bir mesaj verdi: ‘Bu ülkeyi benim dışımda kimse yönetemez, buna izin vermem.’ dedi. Milli iradebunusöyledi. Sayın Cumhurbaşkanımızın o gece ‘Milletin gücünün üstünde bir güç tanımadım ben bugüne kadar.’ söylemi siyasi tarihimizin bu anlamda özetidir.Bu söz, Merhum Menderes’in ‘Yeter söz milletindir.( ilkesinin açıkça bir devamıdır.”
“NEDAMET GETİREN DARBECİ YOK”
Fahrettin Altun, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mmücadelede kararlı duruşun her geçen gün daha da güçlendiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Örgütün çözülmesi, yeni hücrelerin ortaya çıkması, örgüte dair kripto bilgilerin ele geçirilmesiyle birlikte devletin kurumlarında örgüte karşı çok önemli kazanımlar elde edilmiştir. Milletimizin de hassasiyetiyle birlikte bu örgüt her geçen gün daha büyük kayıplar yaşayacak ve sonuçta tarihin en kirli sayfalarında yerini almak üzere tamamen yok olacaktır.Hep söylediğimiz gibi onları dünyanın neresinde olursa olsun kıskıvrak yakalayacak ve adalete teslim edeceğiz. FETÖ ile millet adına görülecek hesabımız var. Devletimizin ve kurumların FETÖ’ye karşı mücadelede en ufak bir zafiyet içerisinde olduğu yanılgısına kapılmak sadece örgütün işine yarayacak bir dezenformasyondan ibarettir. Sayın Cumhurbaşkanımızın canına kast etmeye, milletin iradesini yok etmeye, Meclis’ini ortadan kaldırmaya ve milletin ordusunu millete karşı kışkırtmaya çalışan alçak ve sinsi bir terör örgütüne karşı, ne devlet katında ne de millet nezdinde en ufak bir acıma ya da müsamahaya yer yoktur ve olamaz. Bu milletin hiçbir ferdi, bu devletin hiçbir parçası FETÖ ile mücadele konusunda en küçük bir yumuşamaya, rehavete ya da kuşkuya kapılmaz. Kapılamaz. Bunu bekleyenler daha çok bekleyecekler. Örgütü en ufak parçasına kadar yok etmeden hiçbirimize rahat yüzü yoktur. Yeri gelmişken şunu da belirtmeliyim. Nedamet getiren hiçbir darbeci olmadığı gibi, alçak teröristleri affedecek bir devletimiz de yoktur. Kimse boş hayaller içerisine girmesin. Kimse milletimizin bilincini, vicdanını, ferasetini yok saymaya kalkmasın.”
15 TEMMUZ MİLLETİN ZAFERİDİR
“En son yok saydıklarında işgali ve darbeyi elleriyle, bedenleriyle durduran milyonlarla karşılaştıklarını kendilerine hatırlatırım.” diyen Altun, “Tabi kimse devletin gücünü, hafızasını, mücadele azmini, kararlılığını, iradesini, kurumlar arasındaki eş güdümünü test etmeye kalkmasın. FETÖ, PKK/YPG, DEAŞ ve diğer terör örgütleriyle gerek yurt içinde gerekse de sınır ötesinde nasıl mücadele ettiğimizi kimse görmezden gelemez. Sadece onlarla değil, onları yöneten, yönlendiren küresel güç merkezlerine karşı dimdik bir şekilde nasıl mücadele ettiğimizi unutmasınlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle artık kuklalarla değil, kuklacılarla mücadele ettiğimizi iyi bilsinler. 15 Temmuz, Milletin Zaferidir.15 Temmuz bu ülkenin vatan, bu halkın kalbi iman dolu bir millet olduğunu bir kez daha yedi düvele ilan ettiği gündür.” dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.