Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İYİ Parti’de Bir İstifa Kararı Daha

İYİ Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe eski Başkanı Burhanettin Buğa, kurucusu olduğunu belirttiği İYİ Parti’den gördüğü lüzum üzerine istifa ettiğini açıkladı. Buğa, “Milletin aydınlık geleceğine giden yolun taşlarını döşeyeceğiz diye çıktığımız yolda nerede, kimler tarafından yazıldığını bir türlü anlayamadığımız piyeslerde figüran olmamızın beklendiği gördük. Şimdi milletime, devletime, tarihimize ve geleceğimize karşı mesuliyetlerimizin şuuruyla, yüksek sesle söylüyorum: Ben bu oyun içinde olmayacağım” dedi.

İYİ Parti’de Bir İstifa Kararı Daha

Burhanettin Buğa, büyük ümitlerle 2017 yılından bu yana daha güzel bir ülke, güzel bir Afyonkarahisar hayali ve gençlerin yarınlarını inşa etmek şiarıyla İYİ Parti çatısı altında toplandıklarını, Türkiye’nin kuruluş ilke ve ülkülerine bağlı, demokrasi ve hukuk değerlerinden taviz vermeyen bir düsturla bu yürüyüşe baş koyduklarını belirtti.

“BEN BU OYUNUN İÇİNDE OLMAYACAĞIM”

Buğa, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Yıllardır parti çatısı altında önceki dönem Merkez İlçe yönetimindeki arkadaşlarımızla kapı kapı gezip belde, mahalle teşkilatlarını kurup maddi manevi emeklerimiz ile gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Başta Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşanan süreçlerin bugünlerin habercisi olduğunu ancak milletin menfaatlerini düşünerek tüm reddiyelerimize rağmen bu manzara karşısında yutkunmak zorunda kaldığımız için vicdani mesuliyet duyduğumu da ifade etmek isterim. Özellikle son günlerde tüm itirazlarımıza rağmen parti ilkelerine yakışmayan, şahısların menfi çıkar ilişkileri ile adil olmayan ortak çıkar hesaplarına ve seçim sürecinde anlık değişebilen tutarsız duruşlara hep beraber şahit olduk. İYİ Parti genel merkez yönetiminin parti içi demokrasiyi akamete uğratarak tahakküm altındaki yönetim dayatmaları, günü geçiştiren duyarsız yönetim biçimleri, kör sağır dilsizi oynayan politikaları ile yıldırılmaya çalışıldık, kırıldık ümitlerimiz örselendi. Özetle milletin aydınlık geleceğine giden yolun taşlarını döşeyeceğiz diye çıktığımız yolda nerede, kimler tarafından yazıldığını bir türlü anlayamadığımız piyeslerde figüran olmamızın beklendiği gördük. Şimdi milletime, devletime, tarihimize ve geleceğimize karşı mesuliyetlerimizin şuuruyla, yüksek sesle söylüyorum: Ben bu oyun içinde olmayacağım. Afyonkarahisar Parti teşkilatı kuruculuğum, Merkez İlçe Başkanlığım süreçleri de dâhil olmak üzere gecesini gündüzüne katan, yolumuza baş koyan herkese teşekkürü bir borç bilirim. Yukarıda arz ve izah edilen nedenler ve fazlası lüzumu halinde açıklanacak gerekçelerle İYİ Parti’den istifa ediyorum. Hizmetkârı olduğum milletime ve Afyonkarahisarlı hemşehrilerime saygılarımla arz ederim.”