Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Kadınlar Asla Yalnız Yürümeyecek”

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Özge Nur Ölmez, “Memleketimizin kadınları asla yalnız yürümeyecek” diyerek Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkan adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Özge

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Kadın Kolları İl Başkan Adayı Özge Nur Ölmez, adaylığı dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Ölmez, “Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında yeni bir siyaset anlayışını yerleştirmek, toplumsal birlikteliği en üst düzeye çıkarmak, krizlerin değil çözümlerin konuşulduğu bir süreç için değişimin yüzyılı, yüzyılın değişimi diyerek yola çıktık. Bu yolda önce parti kadrolarımızda değişimi sağladık. Ardından yorucu ama bizim için çok önemli bir yerel seçim dönemine girdik. Bu seçim döneminin sonunda Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında yaptığımız çalışmaların karşılığını seçimden Türkiye’nin birinci partisi çıkarak aldık. Güzel ülkemizi sosyal belediyecilik kavramıyla tanıştırdık. Garip gurebanın, işçinin, emekçinin, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemedik ve yedirmedik. İşe, emeğe, alın terine değer verdik. Hiçbir şüpheniz olmasın ki Cumhuriyet Halk Partisi gençleşen kadrolarıyla iktidara da yürüyecek, Türkiye’miz hak ettiği gibi yönetilecek, 86 milyon vatandaşımızın hakkı kimseye yedirilmeyecektir. Bu yolda bizimle yürüyen ve yürüyecek olan vatanımın her bir evladına teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

“KADINLAR TOPLUMUMUZUN HAYAT DAMARLARIDIR”

Ölmez, açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Cumhuriyet Halk Partisinin örgütlü güçlerinden biri de kadın kollarıdır. Maalesef ki içinde bulunduğumuz süreçte, kadınlara ikinci sınıf insan muamelesi yapılmak istenmekte hatta ve hatta toplumda kadınların varlığından ve adından dahi rahatsız olan bir kesim ortaya çıkmaktadır. Birçok sektörde kadınlarımız eşit işe rağmen eşit maaş ve hak alamamakta, başarılı kadınlarımızın başarıları ise gölgelenmek istenmektedir. Kendi başına mücadele vermeye çalışan kadınlarımız kendilerine uzanan bir yardım eli bulamamakta bu durumda onların umut ışığını yavaş yavaş söndürmektedir. Ancak unutmayalım ki kadınlar toplumumuzun hayat damarıdır. İçinde yaşadığımız ve bir parçası olduğumuz toplumumuz kadınlarımızın yegane eseridir zira bir kadın bir toplumu büyütür ve yetiştirir. Ülkemize dayatılan bu karanlığa karşı omuz omuza, yüksek sesle ve elimizde Cumhuriyet’in meşalesiyle yolumuzu aydınlatarak yürüyeceğiz. Ve size söz veriyorum, asla yalnız yürümeyeceğiz. Bugüne dek yapılan her seçimde, kurulan her yönetim biriminde, parti örgütümüzde, büyük şehirlerden beldelerimize kadar kadına yer verdik, vermeye de devam edeceğiz. Kadınlar olarak sesimizi duyurduk, bundan sonra da haykırarak duyurmaya devam edeceğiz.”

“GÜÇLÜ TÜRKİYE HEDEFİNE ULAŞACAĞIZ”

Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında kadınların taleplerinin sözcüsü olmak istediklerini belirten Ölmez, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının başında aydınlanma devriminin ateşini yeniden yakmaya hazırız. Ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmaya, özgür, adil, zengin, demokratik, tam bağımsız ve güçlü Türkiye’yi inşa etmeye kararlıyız. Bu süreçte ise memleketimizin her bir bireyinin düşüncesine, fikrine kulak verecek, güçlü Türkiye hedefimize el ele vererek ulaşacağız. Kimsenin şüphesi olmasın ki Cumhuriyet Halk Partisi Afyon il örgütü; İl başkanlığı, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları olarak toplumun taleplerinin sokakta da sahada da sözcüsü olacaktır. Seçimi kazandığım takdirde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir’ sözünü görev sürem boyunca kendime bir yol haritası bilecek ve buna göre hareket edeceğim. Bu memleketin kadınları yaralarını Cumhuriyet’in eliyle saracak, sesini Cumhuriyet’le duyuracak ve nice güzel işlere Cumhuriyet’in kalemiyle imza atacaktır. İşte Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak tüm bu zamanlarda tüm kadınlarımızın yanında olacağız. Memleketimizin hiçbir kadını asla yalnız yürümeyecek” ifadelerine yer verdi.