Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Kasaplar Çarşısı Dokusu Restorasyonla Değişecek”

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, Kasaplar Çarşısı Restorasyonu ile çarşının dokusunun değişeceğini açıkladı.

AK Parti Afyonkarahisar Belediye

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, projeleri arasında Kasaplar Çarşısı restorasyonunun bulunduğunu belirtti.

“ÇARŞIYI ESKİ İHTİŞAMINA KAVUŞTURACAĞIZ”

Başkan Adayı Uluçay, yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Gastronomi şehri Afyonkarahisar’ımıza yaklaşık 100 yıldır hizmet veren çarşıyı restore ederek eski ihtişamına kavuşturacağız. Kasaplar Çarşımızın tarihî ve kültürel değerini korumak adına gerçekleştireceğimiz restorasyon çalışmamız da çarşının eski ihtişamına kavuşması için titiz bir çalışma yürüteceğiz. Projemiz, Afyonkarahisar’ımızın turizm potansiyelini artırmak ve şehrimizin ekonomik canlılığını desteklemek adına önemli bir adım olacak. Çarşının yeniden canlanmasıyla birlikte esnafımızın da daha fazla kazanç elde edebileceği kanısındayız. Kasaplar Çarşısı sadece bir alışveriş merkezi değil, aynı zamanda şehrin kültürel mirasının da bir parçası. Çarşımızı restore ederek ziyaretçilerimizin ilgisini çekecek bir cazibe merkezi haline getireceğiz.”

“ORJİNAL MİMARİSİ KORUNACAK ÇARŞI RESTORE EDİLECEK”

Uluçay sözlerine şöyle devam etti; “Restorasyon çalışmamızda, çarşının orijinal mimarisini koruyarak modern ihtiyaçlara uygun bir şekilde yeniden düzenlenmesini sağlayacağız. Bu sayede Afyonkarahisar’ın tarihî mirasının gelecek kuşaklara aktarılmasını da sağlamış olacağız. Aynı zamanda Afyonkarahisar’ımızın turizm potansiyelini artırarak şehrin sosyo-ekonomik gelişimine katkı sağlayacak önemli bir adım da olacak ve şehrimizin kültürel zenginliğidaha geniş kitlelere ulaşacak. Tabii Kasaplar Çarşımızın restorasyonu için Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin de görüş ve önerilerinidikkate alacağız. Şehrimizin tarihî mirasının korunması ve gelecek nesillere aktarılması adına tüm hemşehrilerimizin fikirleri bizler için önemlidir.’’

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti