Kaymakam Bilici, projenin detaylarını anlattı

Kaymakam Bilici, projenin detaylarını anlattı

YASAL UYARI

Kocatepe Gazetesi’ne ait haberlerin alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır. Haberlerin belirli bir kısmını alarak yada başlığını değiştirerek veyahut alt üst edilerek de (gazeteci tabiri ile takla attırıp) alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde de yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır.

 

Emirdağ İlçe Kaymakamı Osman Bilici, “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü
Nedenim Var” projesi kapsamında projenin birlikte yürütüleceği taraflarla bir araya gelerek çiftçiye verilecek desteklemeler üzerine değerlendirmelerde bulundu

 

Emirdağ İlçesi’nde bulunan KYK Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programda konuşan Kaymakam Osman Bilici, Emirdağ’da hali hazırda bulunan 150 bin küçükbaş, 15 bin büyükbaş hayvan sayısını daha çok arttırmak için çeşitli projeler uygulayacaklarını söyledi.
“EMİRDAĞ TARIMSAL ÜRETİMDE ÇOK İYİ DURUMDA”
Kaymakam Osman Bilici, ilçenin tarımsal üretimde çok iyi durumda olduğunu vurgulayarak, “Hayvancılık bizim kültürümüzde var. Ovalarımız, arazilerimiz tarım için çok elverişli. İklimin müsaade ettiği oranda gelişen ürün çeşitliliği ile beraber tarımsal üretim noktasında da gün geçtikçe daha iyi bir noktaya gidiyoruz. Eskiden belli başlı ürettiğimiz ürünlerin dışına çıkarak çeşitli ürünler üretmeye başladık. Özellikle son veriler incelendiğinde Türkiye’de ilçe bazında tohumluk ayçiçeği üretiminde birinciyiz. Bununla beraber yine ilçe bazında küçükbaş hayvancılık alanında da üst sıralarda yer alıyoruz. Bu bizim ciddi bir potansiyele sahip olduğumuzu gösteriyor.” dedi.
“REKOR SAYIDA BAŞVURU BEKLİYORUZ”
Tarım ve hayvancılığın daha da geliştirilmesi için çok önemli projelerin gerçekleştirildiğini dile getiren Kaymakam Bilici, “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesi kapsamında alınan hayvanların aşılama ve küpeleme işlemlerini devlet olarak biz yapacağız. Bu projeyi farklı kılan şey; katılımcı tüm paydaşlar ile burada bir araya gelip iş birliği yapmak suretiyle ilçemizdeki hayvan sayısında artışı sağlamaktır. Ümit ediyorum ki önümüzdeki kısa süre içerisinde ilçemizde rekor sayıda başvuru alınacak, bu başvurular gerekli incelemenin ardından vatandaşlarımıza kredi olarak geri dönecektir. Şu anda köylerimizde atıl durumda olan ağılları ve tesisleri daha aktif hale getirerek çiftçilerimizin üretip büyümelerini istiyoruz.” şeklinde konuştu.
“ÜRETMEMİZ GEREKİYOR”
Kaymakam Bilici, tarım ve hayvancılık yapmak isteyen bütün üreticilere destek olacaklarını kaydederek, “Ülke olarak üretmemiz gerekiyor. Üretmeden bu dünya da ayakta kalmanız mümkün değil. Bizler Emirdağ için bir şeyler yapmak, bir şeyler üretmek istiyoruz. Artık zaman tüketim zamanı, herkes daha çok tüketmenin peşinde. Sahip olduklarımız ile yetinmeden tüketiyoruz. Dünya’nın kaynakları bizim tüketmemiz için fazlasıyla yeterken hırslarımıza ve arzularımıza yetmiyor. Türkiye, dünyada yükselen bir yıldız. Bizler de buna üreterek katkı sağlamalıyız.” diye konuştu.
KYK Konferans Salonunda düzenlenen programa; İlçe Kaymakamı Osman Bilici, Kaymakam Refiki Mehmet Kaan Kini, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil İbrahim Koku, Ziraat Odası Başkanı Öztürk Köycü, Ziraat Bankası Müdürü Latif Vezir ile ilgili kurum yetkilileri ve muhtarlar katıldı. >> Mustafa ERTÜRK’ün Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi