Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kentsel Dönüşümde yeni sayfa

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve Bakanlık bürokratları Afyonkarahisar’daki kentsel dönüşüm planlarının yeniden ele alınmasını önerdi

Kentsel Dönüşümde yeni sayfa

Kentsel dönüşümde yeni sayfa

Afyonkarahisar şehir merkezinde bulunan kentsel dönüşüm uygulaması mağdurları Bakan Özhaseki’nin Afyonkarahisar ziyaretini fırsata dönüştürdüler. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın üst düzey bürokratlarına sıkıntılarını aktaran kentsel dönüşüm bölgesindeki hak sahiplerİ aldıkları olumlu cevaplarla programdan son derece memnun ayrıldılar.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Uzun Çarşı açılış törenine katılan Afyonkarahisar Kentsel Dönüşüm Dayanışma Derneği Başkanı Serhat Tugan ile Kentsel Dönüşüm bölgesindeki hak sahipleri hazırladıkları mektubu Bakan Özhaseki’ye verdiler. Ardından Bakanlık’ın üst düzey bürokratları ile görüşme imkanı bulan hak sahipleri yaşanan sıkıntıları, itirazlarını ve önerilerini yetkililere aktardılar.

Kentsel dönüşümde yeni sayfa

Bakan Özhaseki’nin Danışmanı Hayati Karaaslan vatandaşları ayrıntılarıyla dinleyerek, “Sorunların çözülmesi için elimizden geleni yapacağız. Sizleri Bakanlık’ta ağırlamaktan memnun oluruz. Biz konunun detaylarını inceledikten sonra size dönüş yapalım. Ankara’ya buyurun gelin, çözüm yollarını değerlendirelim” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ise kürsüde yaptığı konuşmada “Kentsel dönüşümü uygulamak zorundayız. Burada da mani olunan bir bölüm var. Arkadaşlar kimler mani oluyorsa vebaldeler. Lütfen yeniden başlayın, başkanımızla görüşün. Hesapları baştan sona yapın. Biz de risk alalım. Kolay kolay bir projeye başlamıyoruz. Çünkü deprem bölgesindeyiz ama buraları yeniden ihya edelim.” dedi.

Kentsel dönüşümde yeni sayfa

Bakan ve Bakanlık yetkililerinin güvenceleri kentsel dönüşüm bölgesindeki hak sahiplerin oldukça memnun etti.