DOLAR 16,6395 -0.02%
EURO 17,4895 0.2%
ALTIN 970,24-0,27
BITCOIN 333108-1,26%
Afyonkarahisar
19°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Korkmadan, çekinmeden her köye gidebiliyoruz”

“Korkmadan, çekinmeden her köye gidebiliyoruz”

ABONE OL
29 Kasım 2018 14:10
“Korkmadan, çekinmeden her köye gidebiliyoruz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
"Korkmadan, çekinmeden her köye gidebiliyoruz"

Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara en iyi şekilde hizmet vererek Afyonkarahisar’ın örnek bir il konumuna getirilmesinde büyük katkıları bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel ve İGM üyeleri ile yemekte bir araya geldi.
Programın başında bir konuşma yapan İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, “2019 Yılı bütçe toplantılarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Birlik ve beraberlik içerisinde yeni bir bütçe yılına girmekteyiz. İl Genel Meclisi olarak yapılan çalışma ve yatırım faaliyetlerinin yürütülmesinde her zaman bizlere destekleri nedeniyle huzurlarınızda Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’a teşekkür ediyorum.” dedi.
 Yemekte son olarak konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, “Her yıl Kasım ayı bütçe ayıdır ve bu ayda geleneksel olarak bir araya gelme yükümlülüğümüz vardır. Bunun bir gereği olarak sizlerle beraberiz. Bu yıl seçim yılına geldi. Aranızda değil bazılarınız için 5 yıl, bazılarınız için 10 yıl belki daha fazla bu görevi ifa edenleriniz var. Onların da bir değerlendirmesi oluyor.” diye konuştu.
“AFYON ALT YAPI YATIRIMLARINDA
İYİ BİR KONUMDA”
Köylerin acil ihtiyaçlarının giderildiğini ifade eden Vali Tutulmaz, “İlimiz altyapı yatırımları olarak başka vilayetler ile kıyaslanmayacak derecede iyi bir konumdadır. Benim geldiğim vilayet ile kıyaslarsak ilimizin durumu çok iyi. Köylerimizin acil ihtiyaçları giderilmiş durumdadır. Bu bizim için büyük bir mutluluk. Bunu da yapan sizlersiniz. Sizlere gayretleriniz nedeniyle teşekkür ediyoruz. Ama tabii hizmetlerin her zaman daha iyisi var, daha güzeli var ve daha yeni hizmetler var. Tabii yolumuz var, ama bu yolu da nasıl daha iyi hale getirebiliriz. Suyumuz var, suyu daha iyi hale nasıl getirebiliriz ya da sosyal tesis anlamında hizmetlerimizi köylerde daha fazla nasıl yerine getirebiliriz. Buna yoğunlaşmak zorundayız. Çaba sarf etmek zorundayız.” şeklinde konuştu.
“İGM SAYESİNDE ANLIMIZ
AK, YÜZÜMÜZ PAK”
Sık sık köyleri ziyaret ettiğinin altını çizen Vali Tutulmaz, “Ben sık sık köyleri ziyaret ediyor ve oralarda incelemelerde bulunuyorum. Gittiğim köylerin en az yüzde 50’sinde ‘Her şeyimiz var’ cevabını alıyoruz. Kalan yüzde 50’sinde de ya ‘Düğün salonumuz yapıldı ama düğün salonumuzun bir eksikliği var’ diyorlar. Ya da ‘Düğün Salonu istiyoruz’ diyorlar. Bunun yanında ‘Bahçe yolumuz var ama onun bakımını yapalım’ diyorlar ya da iki komşu köy arasında normalde fazla kullanılmayan ama iki köyü ilgilendiren bir yol oluyor onu yapalım diyorlar. Yani acil ihtiyaçlar giderilmiş durumdadır. Bundan dolayı da mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Köyleri gezerken de alnımız ak, yüzümüz pak bu şekilde gezebiliyoruz. Korkmadan, çekinmeden rahatça her köye gidebiliyoruz. Eğer köylerde problem çok olsaydı; ‘Şu da çalışmıyor, bu da olmuyor ve şu da olmadı’ deseler bizim o köylere gitme şevkimiz bir yönde kırılırdı. Bunu tekrar tekrar söylüyorum sizlerin emekleri var.” dedi.
“SOSYAL MEDYAYI TANITIM
İÇİN KULLANALIM”
Günümüzde tanıtımın sosyal medya üzerinden yapıldığına dikkat çeken Vali Tutulmaz, “Günümüzde tanıtım sosyal medya üzerinde oluyor. Şu an hepimizin cebinde akıllı telefon var. Şimdi söylüyoruz gerek Android’de, gerekse IOS uygulaması olan arkadaşlarımız muhakkak bu uygulamayı indirsinler ve dışarıdaki tanıdıkları, akrabaları vs. aracılığıyla bunun kullanımının yaygınlaştırılmasına da vesile olsunlar. Bu uygulama ne kadar çok kullanıma girerse o kadar buranın tanıtımında da verim almış oluruz. Sosyal medyayı tanıtım için kullanalım. En kolay ve en ucuz tanıtım metodu şu anda sosyal medyadır. Geçenlerde ilimizle ilgili bir tanıtım tweeti attım. Daha sonra bu tweeti kontrol ettiğimde 20 bin kişi bu tweeti görmüş. 20 bin kişiye bir anda ulaşmış olduk. Bu Tweeti yurt dışından da, ülkenin değişik bölgelerinden görenler var. Demek ki biz bunu daha aktif kullanırsak buranın tanıtımına daha fazla katkı sağlamış oluruz. İlimizdeki otellerimiz şükür geçen seneye göre daha iyi bir konumda devam ediyor. İşte bunlar tanıtımların etkisiyle oluyor. Tanıtımları devam ettireceğiz. Hepimizin bu tanıtımda, bu çorbada tuzu olsun istiyoruz. Sosyal medyayı kullanabilen herkes ilin tanıtıma katkı sağlasın.” dedi.
EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Bu toplantının bazı arkadaşlar için belki bir veda toplantısı olduğunu ifade eden Vali Tutulmaz, “Bu toplantı belki de bazı arkadaşlarımız için veda toplantısı olabilir. Seçime girmek istemeyenler olabilir. Bundan dolayı Afyonkarahisar’daki başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz. Yeni dönemde çalışacak olan arkadaşlarımıza da daha fazla şevkle çalışmalarını, ilimizin kalkınmasına daha fazla katkı sağlamalarını şimdiden talep ediyoruz. Bütçemizin ilimizin kalkınmasına, kurumlarımızın daha iyi hizmet sunmasına vesile olması dileğiyle, hepinize selam ve saygılarımı sunuyorum. Allah’a emanet olun.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.