DOLAR 17,8922 -0.09%
EURO 18,4345 0.8%
ALTIN 1.028,14-0,51
BITCOIN 4229872,32%
Afyonkarahisar
24°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

KOSGEB’den yeni Girişimcilik eğitimleri – Kocatepe Gazetesi

KOSGEB’den yeni Girişimcilik eğitimleri – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
28 Mayıs 2016 13:43
KOSGEB’den yeni Girişimcilik eğitimleri – Kocatepe Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
KOSGEB’den yeni Girişimcilik eğitimleri

KOSGEB Afyonkarahisar İl Müdürü Mustafa Çanakçı KOSGEB İl Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
HEDEF GİRİŞİMCİLİK KÜLTÜRÜNÜN OLUŞMASI
Çanakçı, “Müdürlüğümüz, Afyonkarahisar’da girişimcilik ruhunun teşvik edilmesi ve desteklenmesi, istihdam, iş, büyüme, rekabet ve yenilik alanlarında bir ilerleme kaydedilmesi daha güçlü bir girişimcilik kültürünün oluşturulması için sürekli olarak girişimcilik eğitimleri düzenlemektedir. Bu eğitimlerin amacı Afyonkarahisar’da girişimcilik kültürünün oluşması, girişimcilik faaliyetlerinin teşvik edilmesi ve nihayetinde bir iş planına dayalı sürdürülebilir işletmelerin kurulmasını sağlamaktır. Kurulan her küçük ölçekli işletme; 2023 Vizyonunun altındaki ülke genelinde işsizliğin yüzde 5 altına düşürülmesi, kişi başına düşen milli gelirin 25 bin dolara yükseltilmesi gibi hedeflerin yakalanmasına ve Afyonkarahisar’daki işsizlik rakamlarının düşürülmesine doğrudan katkı koymaktadır” dedi.
KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK YAPILIYOR
Çanakcı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Kurum ve Müdürlük olarak kadınlarımızın çalışma hayatına katılarak, daha aktif rol almasını, girişimcilik faaliyetlerinde bulunmalarını, gelişen ekonomimiz için “stratejik” bir önemi olduğunu düşünmekteyiz. İş dünyasında zengin olmanın, kullanılmayan potansiyeli etkin hale getirmenin ve yeni iş sahaları oluşturmanın yolunun, kadınların girişimciliğinin teşvik edilmesinden geçtiğini de bilmekteyiz.
Özellikle Türkiye’nin kadın nüfus potansiyeli çok yüksek, neredeyse nüfusumuzun yarısı kadın. Ancak kadınların ekonomiye katılma oranı dünyada yüzde 50, AB ülkelerinde yüzde 56 civarında iken, bizde bu oran yüzde 25 dolaylarında seyretmekte. 2023 vizyonunun altındaki hedefleri yakalayabilmemizin bir yolu da kadınlarımızın ekonomiye katılma oranını arttırmaktan geçmektedir. Bu nedenle kendi işini kuran kadın girişimcilerimize destek verilirken pozitif ayrımcılık yapılmaktadır. KOSGEB’in desteğinden faydalanarak kendi işletmesini kuran, Afyonkarahisar ekonomisine katkı koyan ve istihdam sağlayankadın girişimcimiz Meryem Eşmen’in, Beyaz Raf adlı işletmesinin açılışını 30 Mayıs Pazartesi günü, saat 11.30’da açılışını gerçekleştireceğiz.” (Kocatepe Haber Merkezi)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.