Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğrencilerde Ağız Sağlığı Farkındalığı İçin Protokol İmzalandı

Afyonkarahisar Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, AFSÜ Rektörlüğü ve AKÜ Rektörlüğü arasında “Ağız ve Diş Sağlığı Farkındalık Eğitimi İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Afyonkarahisar Valiliği, İl Milli

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Ertekin, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Pakize Özyürek ve Dr. Öğretim Üyesi Cahide Çevik, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci’yi makamında ziyaret ettiler.

Öğrencilerde Ağız Sağlığı Farkındalığı İçin Protokol İmzalandı

Ağız ve Diş Sağlığı Farkındalık Eğitimi İş Birliği protokolü ile daimi dişlerin ağız içinde ilk defa görüldüğü dönem olan ilkokulu kademesinde, ağız ve diş sağlığında etkili rol oynayan sağlıklı beslenme ve öz bakım becerileri konusunda farkındalık oluşturulması hedefleniyor. Aynı zamanda öğrencilerin evde aileleriyle birlikte hijyen, ağız ve diş sağlığına yönelik davranış alışkanlıklarını kazanmalarının sağlanması ve bunlara yönelik eğitim faaliyetlerinin öğrencilerin seviyesine uygun olacak şekilde somut materyal ve interaktif etkinliklerle gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.