Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Okulların güvenliği ve öğrencilerin gelişimi istişare edildi

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi başkanlığında, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı yapıldı

Okulların güvenliği ve  öğrencilerin gelişimi istişare edildi

Toplantı; Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mevlüt Çınar ve Fatih Akçil, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürlerinin katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Toplantıda öğrencilerin gelişimini takip etmek, müfredatın işlenmesinde okullar arasında bütünlük sağlamak ve uygulama birliği oluşturmak amacıyla bu yıl ilk kez ortaokul 6. sınıfların “Türkçe” ve “Matematik dersleri ile lise 9. sınıfların “Türk Dili ve Edebiyatı” ve “Matematik” derslerinin ikinci yazılı sınavlarını “ülke genelinde ortak sınav” olarak düzenleme kararı alındı. 2023-2024 eğitim öğretim yılı ortak sınavları konusu da toplantıda görüşüldü. Ayrıca, toplantıda il genelinde okul güvenliği ve taşımalı eğitim kapsamında olan okulların durumları hakkında bilgi alış verişi yapıldı. Toplantı, diğer gündem maddelerinin görüşülmesi, iyi dilek ve temennilerin sunulması ile sona erdi.